Doha: trudna przeprawa Wozniacki

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W Katarze złą passę przerwała Caroline Wozniacki. Dunka w pierwszej rundzie Qatar Total Open wygrała z Aną Konjuh. Do następnej fazy turnieju awansowały również finalistki z Dubaju, Sara Errani i Barbora Strycova.

Byłej liderce światowego rankingu w dwóch ostatnich turniejach nie udało się wygrać ani jednego meczu. Reprezentantka Danii przegrała również pierwszego seta z młodą Chorwatką. W drugiej partii Wozniacki zaczęła jednak grać lepiej i zwyciężyła 6:3. W decydującej odsłonie spotkania 25-latka urodzona w Odense wyszła na prowadzenie 5:2 i wydawało się, że od awansu do drugiej rundy dzieli ją już tylko krok. Konjuh nie zmierzała się jednak poddawać i zaczęła odrabiać straty. Tenisistka z Bałkanów obroniła w sumie osiem piłek meczowych, ale dziewiąta okazja okazała się szczęśliwa dla turniejowej „trzynastki”, która zwyciężyła 7:5.

To był pierwszy mecz, a ja po prostu chciałam grać dalej w turnieju – powiedziała w pomeczowym wywiadzie na korcie Wozniacki. – W przeciwieństwie do niej, nie uderzałam dzisiaj dobrze piłki. Udało mi się wyjść na prowadzenie 5:2 w trzecim secie, ale wtedy pomyślałam chyba o tym, żeby zapewnić publiczności jeszcze trochę wrażeń. Mam nadzieję, że w następnym meczu pokaże się z lepszej strony – zakończyła Dunka.

Wozniacki w następnej rundzie zagra z Darią Gavrilovą, która pokonała Misaki Doi.

Szybka przeprowadzka z Dubaju do Doha nie zaszkodziła finalistką imprezy Dubai Duty Free Tennis Championships. Sara Errani w trzech setach wygrała z Cwietłaną Pironkową, a Barbora Strycova wyeliminowała Kristinę Mladenovic.

W poniedziałek do drugiej rundy awansowały również Roberta Vinci, Timea Bacsinszky, Jelena Jankovic oraz Swietłana Kuzniecowa, która zrewanżowała się Julii Goerges za porażkę w Dubaju. Z turniejem pożegnały się Elina Switolina i Caroline Garcia. Ukraina przegrała z Denisą Allertovą, a Francuzka z Jeleną Wiesniną.

Barbora Strycova (Czechy) – Kristina Mladenovic (Francja) 6:3 6:4

R. Atawo, A. Spears (USA, 7) – F. Al Nabhani, V. Lepchenko (Oman, USA, WC) 6:1 6:4
A. Klepać, K. Srebotnik (Słowenia, 8) – S. Halep R. Olaru (Rumunia, WC) 7:5 6:4
Y. Xu, S. Zheng (Chiny) – C. Chuang, O. Kałasznikowa (Tajwan, Gruzja) 6:4 6:2
D. Kasatkina. J. Wiesnina (Rosja) – W. Duszewina, K. Siniakova (Rosja, Czechy) 6:4 7:5
M. Gasparian M. Niculescu (Rosja, Rumunia) – D. Hantuchova, J. Makarowa (Słowacja, Rosja) 4:6 7:5 10:3
C. Chan, K. Marosi (Tajwan, Węgry) – L. Kiczenok, N. Kiczenok (Ukraina) 6:2 6:4