Kaohsiung: Williams w półfinale

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Venus Williams zagra w półfinale turnieju WTA w Kaohsiung. Najwyżej rozstawiona Amerykanka mimo słabego początku spotkania z Anastazją Sewastową zwyciężyła 7:5, 6:2.

Faworytka numer 1 całej imprezy nie zaczęła meczu ćwierćfinałowego zgodnie z oczekiwaniami. W początkowej fazie spotkania lepiej radziła sobie 25-letnia Łotyszka. Sewastowa prowadziła już nawet 5:2, na dodatek mając przewagę podwójnego przełamania. Williams nie zamierzała jednak odpuszczać tego seta. Przystąpiła do odrabiania strat, przy stanie 4:5 obroniła dwie piłki setowe, a następnie wygrała tę część gry 7:5.

Nie myślałam o piłkach setowych. Po prostu nie chciałam przegrać tego seta – mówiła Williams. – Ona grała naprawdę dobrze i była bardzo zdeterminowana, więc nie było łatwo. Myślę, że pomogło mi doświadczenie, a na niej zaczęła ciążyć presja – dodała Amerykanka.

W drugiej partii Amerykance było już łatwiej. Turniejowa "jedynka" zwyciężyła 6:2 i zapewniła sobie awans do półfinału. W niej rywalką starszej z sióstr Williams będzie Julia Putincewa. Rozstawiona z "trójką" Kazaszka w ćwierćfinale rozegrała tylko jednego seta. Jej rywalka Stefanie Voegele zeszła z kortu z powodu problemów zdrowotnych.

Drugą parę półfinałową tworzą Su-Wei Hsieh i Misaki Doi. Reprezentantka gospodarzy nie dała szans Jelizawiecie Kuliczkowej. Rosjanka zdobyła tylko dwa gemy, a Hsieh triumfowała 6:2, 6:0 po zaledwie 52 minutach gry. Z kolei Doi w ogóle nie wyszła w piątek na kort. Miała rywalizować ze swoją rodaczką Kurumi Narą, ale ta poddała mecz walkowerem.