Sankt-Petersburg: trzynastka szczęśliwa dla Cibulkovej

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Dominika Cibulkova wyszła zwycięsko z trzynastego pojedynku z Caroline Wozniacki. Dunkę pokonała dopiero po raz czwarty. Znakomite występy w Sankt-Petersburgu kontynuują Daria Kasatkina i Katerina Kozłowa.

Czwartkowe spotkanie było trzynastym Cibulkovej i Wozniacki, aczkolwiek pierwszym od prawie czterech lat. Dlatego wskazanie faworytki sprawiało trudność. Obie tenisistki podobnie zaczęły sezon. Za „Caro” przemawiały natomiast statystyki. Przystępowała do konfrontacji z bilansem 9-3, a w rankingu zawodniczki dzieli 48 lokat na korzyść 25-letniej Dunki polskiego pochodzenia.

O losach pierwszego seta zadecydował piąty gem, w którym Cibulkova doprowadziła do jedynego przełamania w całej partii. Turniejowa „trójka” próbowała jeszcze uratować seta i obroniła dwie piłki setowe przy stanie 4:5, ale trzecią Słowaczka już wykorzystała.

W drugiej partii starania popularnej „Caro” były jeszcze większe, ale i tak spaliły na panewce. Najpierw wytrzymała ciśnienie przy dwóch meczbolach przy 4:5, następnie przełamała na 5:5, jednak straty serwisu w jedenastym gemie nie zrekompensowały nawet kolejne dwie obronione piłki meczowe. Serwująca na zwycięstwo Cibulkova za piątym podejściem zakończyła pojedynek.

W piątek kolejne emocje związane z występem Słowaczki, bo o półfinał zagra z rewelacyjną 18-latką Darią Kasatkiną. Reprezentantka gospodarzy dopiero po raz trzeci w karierze awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA. W drugiej rundzie pokonała 6:3, 6:4 Laurę Siegemund.

Od zwycięstwa udział w Ladies Trophy zaczęła Belinda Bencic. Najwyżej rozstawiona uczestniczka rozgrywek wygrała 7:6(3), 6:3 z Anniką Beck. Teraz na jej drodze stoi Anastazja Pawluczenkowa. Rosjanka okazała się lepsza od Cariny Witthoeft – wygrała 6:1, 7:5.

Skład ćwierćfinalistek uzupełniają Katerina Kozłowa oraz Timea Babos. Ukrainka w piątek zmierzy się z Aną Ivanović, natomiast Węgierka z Robertą Vinci.

Belinda Bencic (Szwajcaria, 1) – Annika Beck (Niemcy) 7:6(3), 6:3
Dominika Cibulkova (Słowacja) – Caroline Wozniacki (Dania, 3, WC) 6:4, 7:5
Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 5) – Carina Witthoeft (Niemcy) 6:1, 7:5
Timea Babos (Węgry) – Monica Niculescu (Rumunia, 9) 4:6, 6:1, 6:3
Daria Kasatkina (Rosja) – Laura Siegemund (Niemcy, LL) 6:3, 6:4
Katerina Kozłowa (Ukraina, Q) – Jelena Wiesnina (Rosja, WC) 2:6, 6:3, 6:2