WTA Elite Trophy: koniec sezonu dla Wozniacki

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Caroline Wozniacki w Zhuhai nie zdołała rozegrać do końca nawet jednego spotkania. Dunka poddała mecz przeciwko Swietłanie Kuzniecowej w drugim secie. W czwartek poznaliśmy również dwie pierwsze półfinalistki.

Reprezentantka Danii dobrze rozpoczęła spotkanie przeciwko Rosjance i w pierwszej partii objęła prowadzenie 5:2. W tym momencie kontrolę nad przebieg gry przejęła dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowe, która wygrała pięć następnych gemów i zapisała pierwszą odsłonę meczu na swoim koncie. Przy wyniku 2:2 w drugim secie Wozniacki poddała mecz z powodu kontuzji lewego nadgarstka.

Jestem bardzo smutna, bo przyjechałam tu zdrowa – wyjaśniła po meczu 25-latka urodzona w Odense. – To bardzo rozczarowujące, że przyjechałam tutaj i byłam w stanie rozegrać tylko pół meczu. To była długa podróż, a ja naprawdę chciałam dobrze zakończyć sezon. Zrobię sobie teraz trochę wolnego, żeby się wyleczyć i spróbuje lepiej przygotować swoje ciało do przyszłego sezonu – zakończyła Wozniacki.

Dunkę zastąpi Anna Karolina Schmiedlova.

Pierwszą półfinalistką chińskich zawodów została Venus Williams, która pokonała Zheng Saisai. Reprezentantka gospodarzy rozpoczęła spotkanie przeciwko turniejowej „jedynce” jak burza i objęła prowadzenie 5:1. Amerykanka zdołała odrobić część strat i doprowadziła do wyniku 4:5, ale Chinka zdołała w końcu rozstrzygnąć pierwszego seta na swoją korzyść. W dwóch kolejnych partiach zdecydowanie lepsza była już jednak starsza z sióstr Williams, która oddała rywale tylko dwa gemy.

W czwartek awans do półfinału zapewniła sobie również Karolina Pliszkova. Czeszka pewnie pokonała Sarę Errani.

Jestem bardzo zadowolona z tego jak zagrałam dzisiaj – powiedziała reprezentantka naszych południowych sąsiadów. – Myślę, że to był dobry mecz od początku do końca. W końcówce zrobiło się trochę nerwowo, bo ona poczuła, że nie ma już nic do stracenia i zaczęła grać agresywniej. Udało mi się jednak w końcu utrzymać serwis i zakończyć mecz. Jestem bardzo zadowolona, że awansowałam do półfinału, bo po losowaniu byłam trochę zdenerwowana. Wiedziałam, że obie moje rywalki będą bardzo wymagające. Jutro będę mieć wolny dzień, spróbuję dobrze się przygotować i cieszyć tym, że będę mogła dalej rywalizować – zakończyła Pliszkova.

Grupa A
Venus Williams (USA, 1) – Saisai Zheng (Chiny, 12, WC) 4:6 6:1 6:1

Grupa C
Karolina Pliszkova (Czechy, 3) – Sara Errani (Włochy, 6) 6:0 6:3

Grupa D
Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 11) – Caroline Wozniacki (Dania, 5) 7:5 2:2 i krecz