WTA Elite Trophy: Williams lepsza od młodszej rodaczki

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

We wtorek rozegrane zostały pierwsze pojedynki turnieju Huajin Securities WTA Elite Trophy Zhuhai. Występ w Chinach od zwycięstwa rozpoczęły Venus Williams, Jelena Janković oraz Elina Switolina.

Jako pierwsza na korcie pojawiły się starsza z sióstr Williams oraz Madison Keys. Spotkanie lepiej rozpoczęła młodsza z Amerykanek, która wygrała pierwszego seta 6:3. Druga partia była niezwykle wyrównana i o jej losach musiał zadecydować tie-break, w którym trochę lepsza okazała się siedmiokrotna mistrzyni turniejów wielkoszlemowych. W decydującej odsłonie meczu kontrolę na korcie przejęła Williams, która pozwoliła wygrać rodaczce tylko jednego gema.

To był idealny pojedynek, żeby rozpocząć turniej – powiedziała po meczu zwyciężczyni. – Madison i ja mamy bardzo podobny styl gry. To było bardzo wyrównane spotkanie, w którym byłam bardzo blisk porażki, więc bardzo się cieszę, że mogę tu stać jako zwyciężczyni – zakończyła Williams.

Udział w chińskich zawodach od zwycięstwa rozpoczęła również Jelena Janković. Serbka po trzech porażkach z rzędu znalazła sposób, żeby pokonać Sarę Errani.

Ona jest twardym orzechem do zgryzienia – skomplementowała swoją rywalkę 30-latka urodzona w Belgradzie. – Ona zawsze walczy do samego końca na korcie i nie oddaje żadnych piłek za darmo. Na każdy punkt trzeba samemu zapracować, więc bardzo się cieszę, że udało mi się ją pokonać. Myślę, że zagrałam dobrze. W niektórych gemach grałam agresywnie i dyktowałam punkty, ale momentami, szczególnie w końcówce drugiego seta, czułam się zmęczona. Cały czas jednak walczyła i nie odpuszczałam. Udało mi się wygrać gema z 15:40, a chwilę później przełamałam jej serwis. Byłam silna mentalnie w ważnych momentach, nawet jeśli na korcie przeżywałam naprawdę trudne chwile – przyznała na zakończenie Janković.

We wtorek rozegrany został również pierwszy pojedynek w Grupie B. Elina Switolina w dwóch setach pokonała Andreę Petkovic.