Luksemburg: Barthel z Doi w finale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Misaki Doi po raz pierwszy w karierze wystąpi w finale turnieju WTA. Leworęczna Japonka o tytuł w Luksemburgu powalczy z Moną Barthel, która pewnie wygrała ze Stefanie Voegele 6:3, 6:2.

W półfinałach turnieju w Luksemburgu spotkały się cztery nierozstawione tenisistki. W pierwszym z nich Barthel potrzebowała 58 minut, na wyeliminowanie posiadaczki „dzikiej karty”. Niemka okazała się bardzo skuteczna przy break pointach, wykorzystując cztery z pięciu okazji na przełamanie i tylko raz tracąc własne podanie.

To był naprawdę dobry mecz – przyznała Barthel, która po raz drugi w tym sezonie wystąpi w finale WTA. – Nie spodziewałam się, że pójdzie mi aż tak dobrze. Jestem zadowolona ze sposobu w jaki grałam. Myślę, że zagrałam naprawdę agresywnie, nie popełniając przy tym zbyt wielu błędów.

Jeszcze krócej trwał drugi półfinał. Wszystko przez problemy zdrowotne Alison Van Uytvanck (infekcja wirusowa). Utalentowana Belgijka skreczowała w meczu z Misaki Doi, po przegraniu pierwszego seta 4:6. Tym samym 24-letnia Japonka po raz pierwszy wystąpi w finale singlowym imprezy WTA.

Postaram się po prostu skoncentrować na moim tenisie, a nie myśleć tym, że jest to finał – zadeklarowała Doi.

Półfinały singla:
Mona Barthel (Niemcy) – Stefanie Voegele (Szwajcaria, WC) 6:2, 6:3
Misaki Doi (Japonia) – Alison Van Uytvanck (Belgia) 6:4 i krecz

Półfinał debla:
M. Barthel, L. Siegemund (Niemcy, 3) – K. Bertens, J. Larsson (Holandia, Szwecja, 2) 4:6, 6:1, 15-13