Tianjin: odpadła obrończyni tytułu

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Alison Riske nie obroni tytułu zdobytego w Tianjin Open przed rokiem. Amerykanka już w drugiej rundzie musiała uznać wyższość Timei Babos.

Węgierka w obydwu setach dwukrotnie przełamywała serwis rywalki, dzięki czemu zwyciężyła 6:3 6:3. O awans do ćwierćfinału chińskich zawodów Babos zagra z pogromczynią Magdy Linette, Karoliną Pliszkovą.

Grałam z nią w tym roku w Stanach Zjednoczonych w Cincinnati, więc dobrze pamiętam ten mecz – powiedziała Czeszka. – Wygrałam w dwóch setach, ale to był naprawdę trudny pojedynek. Zdaję sobie sprawę, że ona potrafi grać bardzo dobrze, ale wiem, że miewa również słabsze dni. Zobaczymy jak będzie tym razem. Oczywiście będę musiała skupić się przede wszystkim na sobie. Ona potrafi dobrze serwować i returnować. Ja będę musiała również dobrze serwować i być przygotowana na wszystko – zakończyła Pliszkova.

W środę do ćwierćfinału Tianjin Open awansowała również Bojana Jovanovski, która pewnie pokonała Jelenę Wiesninę.

Druga runda singla
Karolina Pliszkova (Czechy, 3) – Magda Linette (Polska) 6:2 6:1
Kristina Mladenovic (Francja, 5) – Urszula Radwańska (Polska) 6:4 6:4

Timea Babos (Węgry) – Alison Riske (USA, 7) 6:3 6:3
Bojana Jovanovski (Serbia) – Jelena Wiesnina (Rosja) 6:3 6:1

Pierwsza runda debla
D. Jurak, N. Melichar (Chorwacja, USA) – X. Han, M. Hingis (Chiny, Szwajcaria, 1) 7:5 3:6 10:2
Y. Xu, S. Zheng (Chiny, 2) – J. Kuliczkowa, J. Rodina (Rosja) 6:4 6:3
Ł. Kichenok, N. Kiczenok (Ukraina, 3) – C. Daniels, L. Marozawa (Niemcy, Białoruś) 6:2 2:6 10:3
K. Bondarenko, O. Sawczuk (Ukraina, 4) – S. Xu, Z. Yang (Chiny) 7:5 7:5