Tokio: Suarez Navarro przerwała złą passę

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

We wtorek w stolicy Japonii dobrze spisywały się tenisistki rozstawione. Do drugiej rundy Toray Pan Pacific Open awansowały Angelique Kerber, Carla Suarez Navarro oraz Belinda Benic.

Hiszpanka w Japonii w dwóch setach pokonała Katerynę Bondarenko i przerwała tym samym serię ośmiu porażek z rzędu. Tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego zrewanżowała się Ukraince za ubiegłotygodniową porażkę w poprzednim turnieju w Tokio.

Z kolei reprezentantka Niemiec okazała się zdecydowanie zbyt wymagającą rywalką dla Darii Gawriłowej. Tenisistka trenująca w Puszczykowie pokonała groźną w tym sezonie Rosjankę 6:2 6:2 i po meczu była bardzo zadowolona ze swojego występu.

Wiedziałam, że nie będzie łatwo, bo grałam z Darią już wcześniej i ona zaprezentowała się wtedy naprawdę dobrze – przyznała po meczu Kerber. – Dzisiaj jednak to ja pokazałam swój najlepszy tenis i bardzo się z tego cieszę.

W środę jeszcze bardziej „bezwzględna” od niemieckiej tenisistki okazała się Belinda Bencic, która kwalifikantce Xu Yi-Fan nie pozwoliła wygrać ani jednego gema.

Do drugiej rundy awansowały również Kurumu Nara, Dominika Cibulkova, Samantha Stosur i Ana Konjuh, która pokonała Kristinę Mladenovic.

Pierwsza runda singla
Angelique Kerber (Niemcy, 5) – Daria Gawriłowa (Rosja) 6:2 6:2
Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 6) – Kateryna Bondarenko (Ukraina, Q) 7:6(3) 6:2
Belinda Bencic (Szwajcaria, 8) – Yi-Fan Xu (Chiny, Q) 6:0 6:0
Elina Switolina (Ukraina) – Olga Sawczuk (Ukraina, Q) 6:2 6:0
Ana Konjuh (Chorwacja, Q) – Kristina Mladenovic (Francja) 6:0 3:6 6:3
Madison Brengle (USA) – Zarina Dijas (Kazachstan) 6:2 6:2
Kurumi Nara (Japonia) – Misaki Doi (Japonia, WC) 7:6(1) 6:2
Samantha Stosur (Australia) – Alison Riske (USA) 4:6 6:1 6:3
Dominika Cibulkova (Słowacja) – Mirjana Luczić-Baroni (Chorwacja) 6:4 1:0 i krecz

Pierwsza runda debla
H. Chan, Y. Chan (Tajwan, 2) – A. Groenefeld, C. Vandeweghe (Niemcy, USA) 6:1 4:6 10:7