US Open: pierwszy ćwierćfinał Mladenovic

/ Michał Jaśniewicz , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Kristina Mladenovic po raz pierwszy w karierze wystąpi w wielkoszlemowym ćwierćfinale. W spotkaniu sesji wieczornej na Arthur Ashe Stadium Francuzka wygrała z Jekatariną Makarową 7:6(2), 4:6, 6:1.

Spotkanie długimi fragmentami stało na bardzo dobrym poziomie. 22-letnia Francuzka imponowała ogromną determinacją na korcie, potrafiła m.in. wygrać punkt po zagraniu piłki pod nogami („hot-dog”).

Spotkanie lepiej rozpoczęła wyżej notowana Rosjanka, która wygrała dwa pierwsze gemy i prowadziła już 3:1. Mladenovic zdołała odrobić straty, a w dziesiątym gemie, przy podaniu rywalki, miała nawet trzy setbole (w tym dwa od 15-40). Ostatecznie doszło jednak do tie breaka, którego koncertowo zagrała reprezentantka „Trójkolorowych”.

Przez dziewięć gemów drugiego seta obie tenisistki pewnie pilnowały serwisu (nie było ani jednego break pointa). Przy stanie 4:5 presji nie wytrzymała Francuzka, „na sucho” przegrywając podanie.

""

W trzecim secie „posypał się” tenis leworęcznej Rosjanki. Grająca agresywnie Mladenovic wygrała cztery pierwsze gemy i całą partię 6:1. Mecz trwał dwie godziny oraz dwanaście minut.

Wiecie, nie mam absolutnie żadnych słów aby opisać moje obecne uczucia, mogę tylko powiedzieć „wow” – zwróciła się Francuzka po meczu do publiczności. Tenisistki zakończyły rywalizację przed godziną pierwszą czasu nowojorskiego. – Chciałam tylko podziękować wam, że zostaliście do tak późna i wspieraliście nas obie. Co za atmosfera, kocham to!

W ćwierćfinale Kristina Mladenovic zagra z Robertą Vinci, której mecz czwartej rundy walkowerem oddała Eugenie Bouchard (więcej na ten temat piszemy TUTAJ).

.@KikiMladenovic makes 1st Grand Slam QF! Battles past Makarova 7-6(2), 4-6, 6-1 at #USOpen-> http://t.co/1zn4Ct4XHS pic.twitter.com/pWL1tIJSAU

— WTA (@WTA) wrzesień 7, 2015

Czwarta runda singla:
Serena Williams (USA, 1) – Madison Keys (USA, 19) 6:3, 6:3
Kristina Mladenovic (Francja) – Jekatarina Makarowa (Rosja, 13) 7:6(2), 4:6, 6:1
Venus Williams (USA, 23) – Anett Kontaveit (Estonia) 6:2, 6:1