New Haven: Wozniacki z Kvitovą o finał

Caroline Wozniacki jest na najlepszej drodze do piątego tytułu w New Haven. W ćwierćfinale Dunka straciła tylko trzy gemy z Caroliną Garcią. Blisko trzygodzinną rywalizację stoczyły zaś Lucie Szafarzova i Dominika Cibulkova.

Wozniacki w New Haven sięgała po tytuły nieprzerwanie w latach 2008-2011, dwie kolejne edycję kończyła na półfinałach, zaś rok temu niespodziewanie przegrała w drugiej rundzie z Camilą Giorgi.

W tym roku Dunka znów imponuje skutecznością w Connecticut Open. W ćwierćfinale potrzebowała zaledwie 55 minut, by wygrać z Caroliną Garcią 6:3, 6:0. O awans do finału Wozniacki zagra z Petrą Kvitovą, która wygrała z Agnieszką Radwańską 7:5, 6:4 (więcej o tym meczu piszemy TUTAJ).

Zdecydowanie najbardziej zacięty ćwierćfinał stoczyły Lucie Szafarzova i Dominika Cibulkova. Rozstawiona z „czwórką” Czeszka wygrała, w dwie godziny i 56 minut, 6:7(4), 6:4, 7:5. W decydującym secie to Słowaczka jako pierwsza zdobyła przełamanie (w piątym gemie), ale w końcówce skuteczniejsza okazała się tegoroczna finalistka Roland Garros.

W półfinale Lucie Szafarzova zagra z Łesią Curenko. Ukrainka, która do turnieju dostała się jako „szczęśliwa przegrana” (w miejsce Simony Halep), nadspodziewanie gładko wygrała z Karoliną Pliszkovą 6:2, 6:2. 23-letniej Czeszce „na pocieszenie” pozostaje końcowy triumf w US Open Series.

Ćwierćfinały singla:
Petra Kvitova (Czechy, 2) – Agnieszka Radwańska (Polska, 7, WC) 7:5, 6:4
Caroline Wozniacki (Dania, 3, WC) – Caroline Garcia (Francja) 6:3, 6:0
Lucie Szafarzova (Czechy, 4, WC) – Dominika Cibulkova (Słowacja) 6:7(4), 6:4, 7:5
Łesia Curenko (Ukraina) – Karolina Pliszkova (Czechy, 5) 6:2, 6:2

Ćwierćfinały debla:
R. Kops-Jones, A. Spears (USA, 2) – A. Medina Garrigues, A. Parra Santonja (Hiszpania) 6:4, 7:6(2)
A. Groenefeld, J. Larsson (Niemcy, Szwecja) – H. Chan, C. Dellacqua (Tajwan, Australi) 3:6, 6:4, 10-5