Cincinnati: Williams obroniła tytuł

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Serena Williams po raz drugi z rzędu okazała się najlepsza w Western & Southern Open. W finale Amerykanka w dwóch setach pokonała Simone Halep.

Niedzielne spotkanie lepiej rozpoczęła Rumunka, która przełamała rywalkę już w pierwszym gemie i objęła prowadzenie 3:1. Liderka światowego rankingu wygrała jednak pięć następnych gemów i to ona zapisała pierwszego seta na swoim koncie.

Na początku drugiej partii to młodsza z sióstr Williams zdobyła przełamanie jako pierwsza. Halep szybko jednak odrobiła stratę, a później obie tenisistki wygrywały własne gemy serwisowe. O losach drugiej odsłony meczu zadecydowała tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce obie zawodniczki zaprezentowały świetną grę, ale minimalnie lepsza okazała się amerykańska gwiazda, która wykorzystała drugą piłkę meczową.

W trakcie ceremonii wręczania nagród obie finalistki nie szczędziły sobie miłych słów. – Muszę pogratulować mistrzyni, Serenie – zaczęła 23-latka urodzona w Konstancy. – Życzę ci powodzenie podczas US Open. Jestem pewna, że możesz wygrać wszystkie cztery, bądź silna.

Williams nie pozostała dłużna rumuńskiej tenisistce. – Dziękuje Simona, że zagrałaś dzisiaj tak wspaniały mecz. Zawsze jesteś niezwykle dobrą sportsmenką i przeciwniczką. Jestem zaszczycona, że mogę z Tobą rywalizować. Nasze mecze zawsze są niezwykłe – przyznała reprezentantka Stanów Zjednoczonych. Świeżo upieczona mistrzyni Western & Southern Open nie zapomniała podziękować również kibicom. – Nie na każdym turnieju, w którym gram, spotykam się z miłym przyjęciem. W Cincinnati kibice są jednak wspaniali i dlatego nie mogę się doczekać, żeby ponownie tu wystąpić. Dziękuję wszystkim za niesamowity doping – zakończyła Amerykanka.

Serena Williams w Cincinnati zdobyła 69 tytuł w karierze.

Finał singla
Serena Williams (USA, 1) – Simona Halep (Rumunia, 3) 6:3 7:6(5)

Finał debla
H. Chan, Y. Chan (Tajwan) – C. Dellacqua, J. Szwiedowa (Australia, Kazachstan, 4) 7:5 6:4