Stanford: Pliszkova i Kerber zagrają o tytuł

/ Michał Jaśniewicz , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Karolina Pliszkova i Angelique Kerber zmierzą się w finale turnieju rangi „Premier” w Stanford. Oba mecze półfinałowe kończyły się w dwóch setach.

Pliszkova, która w przyszłym tygodniu zadebiutuje w czołowej dziesiątce rankingu, rozpoczęła mecz z Varvarą Lepchenko w imponującym stylu. Czeszka grała precyzyjnie, świetnie returnowała, popisała się kilkoma efektownymi akcjami przy siatce. W efekcie turniejowa „czwórka” prowadziła już 6:2 i 4:2.

Od tego momentu reprezentanta gospodarzy wygrała trzy kolejne gemy. Końcówkę seta lepiej wytrzymała jednak Pliszkova. Przy 5:5 i 30-40 Lepchenko odnotowała podwójny błąd, a po zmianie stron Czeszka pewnie utrzymała podanie.

Jestem naprawdę zadowolona z dzisiejszego półfinału i z tego, że cały czas jestem w stanie poprawiać się z meczu na mecz – oceniła Pliszkova, która odnotowała w półfinale 20 „winnerów”, przy 16 niewymuszonych błędach. – Jestem bardzo szczęśliwa z awansu do kolejnego finału i zrobię wszystko co w mojej mocy, by sięgnąć po tytuł.

Dla 23-letniej Pliszkovej będzie to już piąty w sezonie (jedenasty w karierze) finał WTA i szansa na drugi tytuł (piąty w karierze). Czeszka może po raz pierwszy sięgnąć po triumf w imprezie rangi „Premier”.

Na drodze prażanki stanie doskonale dysponowana w tym tygodniu Angelique Kerber. Niemka w ćwierćfinale, po znakomitym meczu, wygrała z Agnieszką Radwańską (więcej TUTAJ), a w półfinale oddała tylko cztery gemy Elinie Switolnie.

Kerber wykorzystała w meczu wszystkie sześć okazji na przełamanie i wygrała 6:3, 6:1, w zaledwie 55 minut. Dla Niemki był to udany rewanż na Ukraince za tegoroczną porażkę w ćwierćfinale turnieju w Brisbane.

.@AngeliqueKerber downs @ElinaSvitolina 6-3, 6-1 to advance to her second consecutive #BOTWClassic final. pic.twitter.com/0jVKJb3npS

— BOTW Classic (@BOTWClassic) sierpień 9, 2015

Półfinały singla:
Karolina Pliszkova (Czechy, 4) – Varvara Lepchenko (USA) 6:2, 7:5
Angelique Kerber (Niemcy, 5) – Elina Switolina (Ukraina, 8) 6:3, 6:1

Półfinały debla:
A. Medina Garrigues, A. Parra Santonja (Hiszpania, 2) – G. Dabrowski, A. Rosolska (Kanada, Polska) 6:3, 6:2
Y. Xu, S. Zheng (Chiny) – K. Bondarenko, T. Maria (Ukraina, Niemcy) 6:2, 6:4