Stanford: nieudany debiut Wozniacki

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Caroline Wozniacki po raz pierwszy w karierze zdecydowała się na udział w Bank Of The West Classic. Nie był to jednak wymarzony debiut. Dunka już po pierwszym meczu pożegnała się z turniejem.

Była liderka światowego rankingu w czwartek musiała uznać wyższość Varvary Lepchenko. Amerykanka rozegrała bardzo dobre spotkanie. Posłała 26 wgrywających uderzeń przy 17 niewymuszonych błędach i zwyciężyła 6:4 6:2.

Myślę, że dobrze zrealizowałam swój przedmeczowy plan i zrobiłam dokładnie to, co należało zrobić – reprezentantka gospodarzy zdradziła klucz do zwycięstwa. – Moim głównym założeniem było zagrać agresywnie. Oczywiście gdy trzeba było się bronić, robiłam to, ale jak tylko miałam szansę, to atakowałam i robiłam to aż do ostatniego punktu. Ta taktyka przyniosła mi dzisiaj dobre efekty – podsumowała Lepchenko.

Do ćwierćfinału awansowała również Angelique Kerber, która będzie następną rywalką Agnieszki Radwańskiej. Niemka w dwóch setach pokonała Anę Konjuh.

To był trudny mecz, bo Ana grała naprawdę dobrze – przyznała zawodniczka trenująca w Puszczykowie. – Ona ma wspaniały serwis. Jest młodą świetną tenisistką, która nie miała dzisiaj nic do stracenia i próbowała wykorzystać każdą nadarzającą się okazję, żeby wygrać punkt. Nie było to dla mnie łatwe, ale pod koniec spotkania udało mi się zagrać swój tenis i cieszę się, że jestem w następnej rundzie – zakończyła Kerber.

W najlepszej ósemce Bank Of The West Classic zagra również Karolina Pliszkova, która w dwóch setach pokonała Kimiko Date-Krumm.

Druga runda singla
Agnieszka Radwańska (Polska, 2, WC) – Misaki Doi (Japonnia, ) 1:6 6:2 6:0
Varvara Lepchenko (USA) – Caroline Wozniacki (Dania, 1, WC) 6:4 6:2
Karolina Pliszkova (Czechy, 4) – Kimiko Date-Krumm (Japonia, Q) 7:5 6:2
Angelique Kerber (Niemcy, 5) – Ana Konjuh (Chorwac) 6:4 6:3

Ćwierćfinał debla
G. Dabrowski, A. Rosolska (Kanada, Polska, 3) – A. Muhammad, A. Tomljanović (USA, Chorwacja) 6:4 6:2
K. Bondarenko, T. Maria (Ukraina, Niemcy) – H. Chan, Y. Chan (Tajwan, 1) 0:6 6:2 10:7
Y. Xu, S. Zheng (Chiny) – M. Barthel, S. Lisicki (Niemcy) 3:6 6:4 10:5