Stanford: Riske lepsza od Suarez Navarro

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Środa nie była szczęśliwym dniem dla tenisistek rozstawionych w Bank OF The West Classic. Z turniejem pożegnały się Andrea Petkovic i Madison Keys. Największą niespodziankę sprawiła Alison Riske która pokonała Carlę Saurez Navarro.

Mecz lepiej rozpoczęła Hiszpanka, która objęła prowadzenie 3:1 w pierwszym secie. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych szybko jednak odrobiła stratę, a później dołożyła jeszcze jedno przełamanie i wygrała pierwszego seta 6:4. W drugiej odsłonie spotkania faworytka gospodarzy szybko wyszła na prowadzenie 4:1. Turniejowej „trójce” udało się odrobić część strat, ale losów spotkania nie była już w stanie odwrócić i to Riske awansowała do ćwierćfinału.

Ten mecz był dla mnie dużym wyzwaniem, bo ona oczywiście jest wspaniała zawodniczką – powiedziała po meczu Amerykanka. – Myślę, że obie grałyśmy całkiem dobrze w pierwszym secie i był on wyrównany. W drugiej partii ja zaczęłam grać bardzo dobrze, ale potem się trochę spięłam. Jestem jednak szczęśliwa, że udało mi się rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Ten rok nie był dla mnie łatwy pod wieloma względami. Kilka razy zmieniałam trenerów, szczęście w losowaniu też nie zawsze mi sprzyjało, ale nie brakowało również dobrych momentów. Mam wrażenie, że teraz jest już na dobrej drodze – zakończyła Alison Riske.

W środę z Bank Of The West Classic pożegnały się również dwie inne rozstawione tenisistki. Mona Barthel 7:6 w trzecim secie pokonała rozstawioną z numerem 6 Andreę Petkovic, a Ajla Tomljanović również w trzech setach okazała się lepsza od turniejowej „siódemki” Madison Keys.

W ćwierćfinale kalifornijskich zawodów zagra Elina Switolina. Ukrainka pokonała amerykańską kwalifikantkę, Nicole Gibbs.

Druga runda singla
Ajla Tomljanović (Chorwacja) – Madison Keys (USA, 7) 1:6 6:4 6:1
Elina Switolina (Ukraina, 8) – Nicole Gibbs (USA, Q) 6:3 7:6(5)
Alison Riske (USA) – Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 3) 6:4 6:4
Mona Barthel (Niemcy) – Andrea Petkovic (Niemcy, 6) 5:7 6:2 7:6(4)

Pierwsza runda debla
C. Chan, D. Jurak (Tajwan, Chorwacja) – W. Djaczenko, A. Tatishvili (Rosja, USA) 6:4 7:5
M. Barthel, S. Lisicki (Niemcy) – R. Kops-Jones, M. Sanchez (USA, 4) 6:3 7:6(2)