Stanford: niesamowite zwycięstwo Date-Krumm

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

We wtorek do drugiej rundy Bank Of The West Classic awansowały Angelique Kerber, Elina Switolina oraz 44-letnia Kimiko Date-Krumm, która pokonała Sabine Lisicki. Pierwszą rywalkę poznała Caroline Wozniacki.

Rozstawiona z numerem 8 Ukrainka musiała mocno się napracować, żeby pokonać rodaczkę Katerynę Bondrenko. Tenisistka z kwalifikacji prowadziła już 5:3 w trzecim secie, ale Switolina zdołała odwrócić losy meczu. Wygrała 16 z 17 kolejnych punktów i zwyciężyła 7:5

Ona zaczęła ten mecz naprawdę dobrze – przyznała 20-latka urodzona w Odessie. – Nigdy nie jest łatwo grać przeciwko rodaczce. Szczególnie, że nie ma zbyt wielu tenisistek z Ukrainy w czołowej setce rankingu. To był trudny mecz, ale zagrałam solidnie. Wygranie meczu z 3:5 zawsze dodaje pewności siebie, więc jestem bardzo zadowolona z tego zwycięstwa – zakończyła Switolina.

Angelique Kerber, która w ćwierćfinale jest na kursie kolizyjnym z Agnieszką Radwańską, również awansowała do drugiej rundy kalifornijskich zawodów. Niemka pewnie pokonała groźną w tym sezonie Darię Gawriłową.

We wtorek niesamowite zwycięstwo odniosła Kimiko Date-Krumm. Japonka przegrywała z Sabine Lisicki już 1:6 1:4, ale poddawać się nie zamierzała. Najpierw odrobiła straty w drugim secie, a później zwyciężyła w tie-breaku 7:4. W decydującej odsłonie spotkania poszła za ciosem i wygrała 6:2.

Pierwszą rywalkę w Bank Of The West Classic poznała turniejowa „jedynka”, Caroline Wozniacki. Dunka zmierzy się z Varvarą Lepchenko, która pokonała Mirjanę Luczić-Baroni, pomimo tego, że Chorwatka w trzecim secie miała okazję zakończyć spotkanie przy pomocy własnego serwisu.

W drugiej rudzie zagrają również Ajla Tomljanović i Ana Konjuh.

Pierwsza runda singla
Angelique Kerber (Niemcy, 5) – Daria Gawriłowa (Rosja) 6:1 6:3
Elina Switolina (Ukraina, 8) – Kateryna Bondarenko (Ukraina, Q) 4:6 6:4 7:5
Varvara Lepchenko (USA) – Mirjana Luczić-Baroni (Chorwacja) 3:6 6:2 7:6(4)
Ajla Tomljanović (Chorwacja) – Witalia Djaczenko (Rosja) 3:6 6:0 6:0
Kimiko Date-Krumm (Japonia, Q) – Sabine Lisicki (Niemcy) 1:6 7:6(4) 6:2
Ana Konjuh (Chorwacja) – Saisai Zheng (Chiny) 6:3 6:4

Pierwsza runda debla
G. Dabrowski A. Rosolska (Kanada, Polska, 3) – A. Krunić, A. Petkovic (Serbia, Niemcy) 4:6 7:6(4) 12:10
Y. Xu, S. Zheng (Chiny) – K. Jans-Ignacik, M. Luczić-Baroni (Polska, Chorwacja) 6:4 3:6 10:4

A. Medina Garrigues, A. Parra Santonja (Hiszpania, 2) – C. Bellis, J. Cako (USA, WC) 6:4 7:6(4)