Stanford: udany początek Petkovic i Keys

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W poniedziałek rozegrane zostały pierwsze spotkania turnieju Bank Of The West Classic. Do drugiej rundy awansowały Madison Keys oraz Andrea Petkovic, która w trzech setach pokonała rodaczkę Carinę Witthoeft.

Pojedynek lepiej rozpoczęła mniej utytułowana z Niemek, która szybko objęła prowadzenie 5:1 w pierwszym secie. Turniejowa „szóstka” nie zamierzała się jednak poddawać, zdobyła 4 następne gemy i wyrównała stan rywalizacji. Witthoeft udało się jednak wygrać dwa ostatnie gemy i zapisać pierwszą partię na swoim koncie 7:5. W dwóch kolejnych odsłonach spotkania zdecydowanie lepsza była już Petković, która zwyciężyła 6:1 6:3.

Do drugiej rundy awansowała również Madison Keys. Zawodniczka rozstawiona z numerem 7 w 52 minuty pokonała Aleksandrę Krunić.

W następnej fazie zawodów zagrają również dwie inne reprezentantki gospodarzy. Alison Riske pokonała w trzech setach Tatjanę Marię, a Nicole Gibbs sprawiła małą niespodziankę i wyeliminowała Caroline Garcię.

Pierwsza runda singla
Andrea Petkovic (Niemcy, 6) – Carina Witthoeft (Niemcy) 5:7 6:1 6:3
Madison Keys (USA, 7) – Aleksandra Krunić (Serbia) 6:3 6:0
Misaki Doi (Japonia, Q) – Catherine Bellis (USA, WC) 6:3 7:6(3)
Mona Barthel (Niemcy) – Carol Zhao (Kanada, WC) 6:3 6:0
Alison Riske (USA) – Tatjana Maria (Niemcy) 6:2 5:7 6:1
Nicole Gibbs (USA, Q) – Caroline Garcia (Francja) 6:4 7:5

Pierwsza runda debla
A. Muhammad, A. Tomljanović (USA, Chorwacja) – M. Irigoyen, P. Kania (Argentyna, Polska) 6:7(8) 7:6(1) 11:9
H. Chan, Y. Chan (Tajwan, 1) – K. Date-Krumm, M. Minella (Japonia, Luxemubrg) 6:1 6:3
K. Bondarenko, T. Maria (Ukraina, Niemcy) – E. Hrdinova, P. Martić (Czechy, Chorwacja) 7:6(6) 6:3