Baku: Gasparian z podwójną koroną

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Margarita Gasparian w niedzielę zdobyła pierwszy tytuł WTA w karierze. Rosjanka w finale Baku Cup pokonała Patricię Marię Tig.

Niedzielny mecz lepiej rozpoczęła Rosjanka, która wygrała pierwszego seta, a w drugim objęła prowadzenie 5:4 z przełamaniem i miała okazję na zakończenie spotkania przy pomocy własnego podania. Rodaczka Simony Halep nie zamierzała się jednak poddawać. Odrobiła straty przełamując serwis rywalki do zera. Później wygrała dwa kolejne gemy i drugą odsłonę pojedynku zapisała na swoim koncie. To było jednak wszystko, na co było stać Tig w tym meczu. W decydującej odsłonie spotkania Gasparian nie oddała rywalce już ani jednego gema.

Reprezentantka Rosji w Baku wywalczyła pierwszy tytuł w karierze. Przed imprezą w Azerbejdżanie 21-latka urodzona w Moskwie pięciokotnie próbowała sił w imprezach rangi WTA, ale za każdym razem schodziła z kortu pokonana już po pierwszym spotkaniu.

To był wspaniały turniej dla mnie – powiedziała świeżo upieczona mistrzyni Baku Cup. – Atmosfera była wspaniała. Chciałam podziękować wszystkim kibicom, którzy mnie wspierali. To był tydzień, którego nigdy nie zapomnę – zapewniła na koniec Gasparian.

Rosjanka i jej partnerka Aleksandra Panowa okazały się najlepsze również w turnieju gry podwójnej. Tenisistki rozstawione z numerem 1 w dwóch setach pokonały Witalię Djaczenko i Olgę Sawczuk.

Finał singla
Margarita Gasparian (Rosja) – Patricia Maria Tig (Rumunia, Q) 6:3 5:7 6:0

Finał debla
M. Gasparian, A. Panowa (Rosja,1) – W. Djaczenko, O. Sawczuk (Rosja, Ukraina, 2) 6:3 7:5