Bad Gastein: Stosur zdążyła przed deszczem

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Deszcz przeszkadzał w rozegraniu półfinałów turnieju WTA w Bad Gastein. Do finału awansowała Samantha Stosur, która pokonała Annę Schmiedlovą, natomiast pojedynek Sary Errani z Karin Knapp został przełożony na niedzielę.

Już pierwszy mecz półfinałowy rozpoczął się ze sporym opóźnieniem. Rywalizowały w nim Samantha Stosur i Anna Schmiedlova. W pierwszej partii wyraźnie lepsza była bardziej doświadczona Australijka, która triumfowała 6:1. Później mająca na koncie dwa tytuły zdobyte w tym sezonie Słowaczka spisywała się już lepiej. Drugą odsłonę rozpoczęła od zbudowania przewagi 3:0, którą utrzymała do stanu 5:2. Nie udało jej się jednak zakończyć seta – Stosur zaczęła odrabiać straty, a gdy już doprowadziła do remisu, wywalczyła kolejne dwa gemy i triumfowała w całym spotkaniu.

Warunki nie były dzisiaj idealne, deszcz opóźnił i przerwał nasz mecz, a kort był przez to nieco śliski – mówiła Stosur. – Organizatorzy wykonali świetną pracę, co w połączeniu z przerwą w opadach umożliwiło nam rozegranie meczu do końca. Cieszę się, że awansowałam do finału – dodała Australijka.

Jeszcze nie wiadomo, z kim Samantha Stosur zagra w finale. Drugi z meczów półfinałowym został przełożony na niedzielę z powodu opadów deszczu. Zmierzą się w nim dwie reprezentantki Italii, Sara Errani i Karin Knapp. Zwyciężczyni włoskiego pojedynku po regulaminowym odpoczynku przystąpi do meczu finałowego (jego początek zaplanowano nie przed godziną 13.30).