Stambuł: Curenko rywalką U. Radwańskiej w finale

/ Agnieszka Śrutwa , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

W niedzielnym finale turnieju TEB BNP Paribas Istanbul Cup rywalką Urszuli Radwańskiej będzie Lesia Curenko. W półfinale Ukrainka pokonała Belgijkę Kirsten Flipkens 6:4, 6:2.

Dla Curenko to będzie pierwszy finał turnieju WTA w karierze. 26-letnia Ukrainka zajmuje obecnie 71 miejsce w światowym rankingu. Wcześniej zawodniczka występowała w półfinałach w Brisbane w 2013 roku oraz w Taszkiencie w 2014 roku.

Do tej pory Radwańska i Curenko spotkały się tylko raz, ponad trzy lata temu, w eliminacjach turnieju w Doha. Wtedy zwyciężyła Radwańska.

W dzisiejszym meczu niewątpliwie mocną stroną Ukrainki był serwis. Curenko odnotowała dwa asy i ponad 75% trafień pierwszym podaniem, po którym zdobyła 68% punktów. Obroniła też trzy z czterech szans Belgijki na przełamanie – ostatecznie tracąc w całym meczu tylko jednego gema przy swoim serwisie.

Curenko przełamała Flipkens już w gemie otwarcia. Następnie konsekwentnie utrzymała wypracowaną przez siebie przewagę, aż do końca pierwszego seta, który zakończył się wynikiem 6:4.
Na początku drugiej partii Ukrainka ponownie odebrała gema serwisowego rywalce, jednak Belgijka zdołała wyrównać stan seta na 1:1. Przy stanie 2:2 Curenko kolejny raz wygrała gema przy serwisie przeciwniczki i zdobyła przewagę, której nie straciła już do końca spotkania. Przy stanie 5:2 Ukrainka po raz czwarty w meczu przełamała Flipkens i wygrała seta 6:2 – awansując tym samym do finału, w którym zmierzy się z Polką.