Bastad: gospodarze z szansami na tytuł

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Mona Barthel i Johanna Larsson spotkają się w finale turnieju WTA w Bastad. O zwycięstwo w szwedzkiej imprezie zagrają więc obrończyni tytułu i faworytka gospodarzy.

W półfinałach zarówno Barthel, jak i Larsson, wygrały pewnie w dwóch setach. Jako pierwsza do decydującej rozgrywki awansowała rozstawiona z "czwórką" Niemka, która pokonała 6:3, 6:2 Larę Arruabarrenę. W całym meczu broniąca w Bastad tytułu Barthel zdobyła sześć breaków i trzykrotnie straciła podanie. Pojedynek trwał 1 godzinę i 15 minut.

Przed rokiem w finałowym pojedynku Barthel pokonała Chanelle Scheepers. Teraz przyjdzie jej się zmierzyć z reprezentantką gospodarzy Johanną Larsson. Rozstawiona z "siódemką" Szwedka rozegrała w sobotę bardzo dobre spotkanie – pokonała Julię Putincewą 6:4, 6:2, nie tracąc w całym meczu swojego podania.

Myślę, że zagrałam dziś naprawdę dobrze, właśnie tak jak chciałam – przyznała Larsson. – Mój serwis dobrze funkcjonował, a warunki na korcie działały na moją korzyść. Ale to właśnie podanie było dziś kluczem do zwycięstwa, dzięki któremu moja rywalka nie miała ani jednego break pointa.

26-letnia Larsson nie ma jeszcze na koncie wygranego turnieju singlowego w rozgrywkach WTA, ale dobrze zna smak finałowej rywalizacji. Dotychczas grała w trzech finałach, z których dwa osiągnęła właśnie przed własną publicznością w Bastad. W 2011 roku przegrała jednak z Poloną Hercog, a w 2013 z Sereną Williams.