Rozstrzygną Rosjanki

/ Anna Wilma , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Swietłana Kuzniecowa pokonała Jelenę Janković 5:7, 6:4, 6:3 i awansowała do finału Barclays Dubai Tennis Championships, rozgrywanego w Dubaju. W decydującym starciu w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich jej przeciwniczką będzie rodaczka, Jelena Diemientiewa, która po dramatycznym boju uporała się z Francescą Schiavone 5:7, 7:5, 6:2.

W meczu Kuzniecowej z Janković faworytką, chociażby z racji rozstawienia, była tenisistka rosyjska i dzisiaj udowodniła, że znajduje się obecnie w lepszej niż Serbka formie. Pierwszy set ich meczu półfinałowego przebiegał pod dyktando przełamań. W sumie odnotowano ich aż pięć z obu stron. Rozstawiona z numerem drugim wiceliderka światowej klasyfikacji przegrała jednak tę partię, tracąc swój gem serwisowy w samej końcówce. Druga odsłona miała podobny przebieg, a motywem głównym gry było odbieranie podania rywalce. Tym razem lepsza okazała się Kuzniecowa i wyrównała stan pojedynku. W ostatnim secie Janković zmuszona została do ostrej defensywy, nadal podawała niepewnie, co skrupulatnie wykorzystała Rosjanka. Serbka żegna Dubaj już w półfinałach.

W drugim z półfinałów Jelena Diemientiewa (numer 8) zagrała z Włoszką Francescą Schiavone. Tenisistka mieszkająca w Londynie wyeliminowała wczoraj najwyżej rozstawioną Belgijkę Justine Henin. Tym samym stała się obiektem zainteresowań mediów całego świata. Nieco w cieniu pozostało wczorajsze wywalczone zwycięstwo Diemientiewej nad Aną Ivanović, ale równie cenne. Dziś w pojedynku dwóch, nie ukrywajmy – niespodziewanych – półfinalistek lepsza okazała się Rosjanka. Pierwszą partię ósma rakieta Dubaju przegrała jednak do pięciu, choć pozwoliła się przełamać tylko dwa razy. W drugim secie losy spotkania odwróciły się. Obie panie podawały słabo, ale to Schiavone zmarnowała więcej okazji. W trzecim secie przewaga Jeleny była już bezdyskusyjna i to ona awansowała do najlepszej dwójki prestiżowej imprezy na Rebound Ace.