Birmingham: odpadła obrończyni tytułu

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Z Aegon Classic już po pierwszym meczu pożegnała się ubiegłoroczna mistrzyni, Ana Ivanović. Serbka przegrała z Michelle Larcher De Brito. Bez zwycięstwa na kortach trawiastych pozostaje Eugenie Bouchard.

Kwalifikantka z Portugalii zwyciężyła w pierwszym secie 6:4, ale w drugiej partii o jedno przełamanie lepsza była turniejowa „dwójka”. W decydującej odsłonie spotkania tenisistka urodzona w Belgradzie dwukrotnie zdobywała przewagę przełamania i miała okazję do zakończenia pojedynku przy pomocy własnego serwisu, ale Larcher De Brito za każdym razem odrabiała stratę. Doszło do tie-breaka, w którym Ivanović obroniła dwie piłki meczowe, ale przy trzeciej musiała skapitulować.

To niesamowite uczucie – powiedziała po meczu reprezentantka Portugalii. – Było bardzo nerwowo aż do samego końca. Czułam się bardzo dobrze na korcie po przejściu kwalifikacji i pokonaniu kilku dobrych tenisistek. Obrona tytułu nigdy nie jest łatwa i być może ona odczuwała z tego powodu dodatkową presję. Ja nie miałam nic do stracenia i nie bałam się uderzać. Uwielbiam grać na trawie. Mój styl gry pasuje do niej i dlatego to moja ulubiona nawierzchnia – zakończyła Michelle Larcher De Brito.

Portugalka o ćwierćfinał zagra z Danielą Hantuchovą, która pokonała Marinę Erakovic.

Eugenie Bouchard nie udało się zrewanżować z Kristinie Mladenovic za porażkę podczas tegorocznego Roland Garros. Francuzka ponownie okazała się lepsza w trzech setach i jej następną rywalką będzie Barbora Strycova, która pokonała Lucie Hradecką.

W turnieju nie zagra już Wiktoria Azarenka, która Zarinie Dijas oddała mecz walkowerem z powodu kontuzji stopy.

W środę nie lada sztuki dokonała Sabine Lisiscki, która w wygranym meczu przeciwko Belindzie Bencic zaserwowała 27 asów. Jest to rekord, jeśli chodzi o mecze WTA. Poprzedni najlepszy wynik należał do Alexandry Stevenson, która w pojedynku w eliminacjach do turnieju w Quebecu w 2013 posłała 25 serwisów nie do odbioru.

Do najlepszej szesnastki Aegon Classic awansowały również Carla Saurez Navarro, Angelique Kerber, Swietłana Kuzniecowa i Jelena Janković.

Druga runda singla
Michelle Larcher De Brito (Portugalia, Q) – Ana Ivanović (Serbia, 2) 6:4 3:6 7:6(6)
Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 3) – Timea Babos (Węgry, Q) 6:2 3:6 6:4
Angelique Kerber (Niemcy, 4) – Cwietłana Pironkowa (Bułgaria) 6:4 2:6 6:4
Kristina Mladenovic (Francja) – Eugenie Bouchard (Kanada, 5, WC) 6:3 4:6 6:0
Karolina Pliszkova (Czechy, 6) – Johanna Konta (Wlk. Brytania, WC) 3:6 6:3 4:3 i mecz przerwany z powodu deszczu
Sabine Lisicki (Niemcy, 8) – Belinda Bencic (Szwajcaria) 6:1 7:6(4)

Pierwsza runda debla
A. Kudriawcewa, A. Pawluczenkowa (Rosja) – C. Garcia, K. Srebotnik (Francja, Słowenia) 6:4 6:3