Nottingham: zwycięstwo na raty

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W czwartek poznaliśmy pozostałe ćwierćfinalistki Aegon Open. Niespodziankę sprawiła Sachia Vickery, która wyeliminowała turniejową „dwójkę”, Zarinę Dijas. Odpadła również Casey Dellacqua.

Tenisistka z Kazachstanu w trzech setach przegrała z Sachią Vickery. Australijka musiała uznać wyższość Any Konjuh.

Powodów do radości miejscowym kibicom dostarczyła Johanna Konta. Tenisistka grająca z „dziką kartą” wyeliminowała Monicę Puig. Brytyjka i Portorykanka rozpoczęły spotkanie już w środę, ale z powodu zapadających ciemności mecz został przerwany przy wyniku 1:1 w setach. W czwartek minimalnie lepsza okazała się reprezentantka gospodarzy.

To trudna sytuacja, gdy nie można dokończyć pojedynku tego samego dnia – przyznała zwyciężczyni. – Cały czas jesteś zdenerwowany, podekscytowany i nie możesz o tym zapomnieć, nawet gdy kładziesz się już spać. To jest męczące, ale nie pierwszy raz mi się to przytrafiło. Wiedziałam, że rozegramy tylko seta, więc musiałam się dobrze rozgrzać. Obie miałyśmy wzloty i upadki, ale cieszę się, że na końcu to ja była górą – zakończyła Konta.

Do najlepszej ósemki Aegon Open awansowała również Yanina Wickmayer, która pokonała Bojanę Jovanovski.

Druga runda singla
Agnieszka Radwańska (Polska 1, WC) – Christina McHale (USA) 6:3 6:1

Sachia Vickery (USA, Q) – Zarina Dijas (Kazachstan, 2) 4:6 7:6(5) 6:1
Ana Konjuh (Chorwacja) – Casey Dellacqua (Australia, 6) 6:4 6:2
Johanna Konta (Wlk. Brytania, WC) – Monica Puig (Portoryko) 4:6 6:4 7:6(5)
Yanina Wickmayer (Belgia) – Bojana Jovanovski (Serbia) 6:0 6:4

Pierwsza runda debla
M. Niculescu, A. Parra Santonja (Rumunia, Hiszpania) – H. Chan, A. Kudriawcewa (Tajwan, Rosja, 3 ) 6:4 7:6(2)

Ćwierćfinał debla
R. Kops-Jones, A. Spears (USA, 1) – S. Aoyama, R. Voraczova (Japonia, Czechy) 6:1 6:1
C. Chan, Y. Xu (Tajwan, Chiny) – C. Black, L. Raymond (Zimbabwe, USA, 4) 6:2 6:4