Roland Garros: Szafarzova wygrała wojnę nerwów

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Lucie Szafarzova została pierwszą finalistką tegorocznej imprezy na kortach Rolanda Garrosa. Czeszka w dwóch setach pokonała Anę Ivanović.

Czeszka rozpoczęła czwartkowe spotkanie zdenerwowana. Serbka od razu to wykorzystała i objęła prowadzenie 3:0, a potem 4:1 i miała nawet dwie piłki na 5:1. Przy wyniku 5:3 27-latka urodzona w Belgradzie miała okazję zakończyć seta przy pomocy własnego serwisu, ale nie wykorzystała tej szansy. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów najpierw wyrównała stan rywalizacji, a potem wygrała dwa kolejne gemy i zapisała pierwszą partię na swoim koncie.

W drugiej odsłonie spotkania Szafarzova przełamała rywalkę w trzeci gemie. Przy wyniku 5:4 tenisistka urodzona w Brnie miała pierwszą piłkę meczową, ale popełniła w tym momencie podwójny błąd serwisowy. Ivanović wykorzystała czwartego „breakpointa” i wyrównała stan rywalizacji. W następnym gemie serbska tenisistka ponownie dała się przełamać. Czeszka nie zmarnowała drugiej okazji na zakończenie spotkania przy pomocy własnego serwisu. Przy trzeciej piłce meczowej Lucie Szafarzova posłała forhand nie do odbioru i awansowała do pierwszego w karierze wielkoszlemowego finału.

Czeszka w finale zmierzy się albo z Sereną Williams albo z Timeą Bacsinszky.