Roland Garros: Lucić-Baroni ponownie zatrzymała Halep!

Ubiegłoroczna finalistka Roland Garros już na drugiej rundzie zakończyła tegoroczne zmagania! Simona Halep przegrała z Mirjaną Lucić-Baroni 5:7, 1:6.

33-letnia Chorwatka nie uchodzi za specjalistką od gry na kortach ziemnych. W tym roku przegrała m.in. w pierwszej rundzie eliminacji do turnieju w Rzymie z Urszulą Radwańską (2:6, 3:6), a cztery ostatnie edycje Roland Garros kończyła na pierwszej rundzie.

Doświadczona Lucić-Baroni potrafiła jednak wykorzystać słabość Simony Halep. Trzecia w rankingu Rumunka grała dzisiaj znacząco poniżej swoich możliwości (15 niewymuszonych błędów i zaledwie 5 „winnerów”!) Tenisiście z Constanty dokuczał również pęcherz na dłoni (korzystała z pomocy medycznej) i sygnalizowała problemy z plecami.

Lucić-Baroni grała bezkompromisowo, od początku była nastawiona na ofensywny tenis i zaimponowała odpornością mentalną. W pierwszym secie Chorwatka prowadziła już 5:3. Halep zdołała odrobić straty, ale od stanu 5:5 wygrała w dwóch kolejnych gemach tylko jedną piłkę.

Drugi set był już popisem urodzonej w Niemczech tenisistki. Lucić-Baroni błyskawicznie wygrała pierwszych pięć gemów i całego seta 6:1. Mecz trwał godzinę oraz 13 minut.

""

Chorwatka po raz drugi okazała się przeszkodą nie do przejścia dla Simony Halep w turnieju wielkoszlemowym. Rok temu Lucić-Baroni wygrała z Rumunką w trzeciej rundzie US Open.

Porażka ubiegłorocznej finalistki w drugiej rundzie sprawiła, że Halep spadnie z trzeciej pozycji rankingu. Rumunkę na pewno wyprzedzi Petra Kvitova, a może również Caroline Wozniacki.

Mirjana Lucić Baroni (Chorwacja) – Simona Halep (Rumunia, 3) 7:5, 6:1