Roland Garros: Stosur sprawdzi formę Szarapowej

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Maria Szarapowa przez pierwsze dwie rundy paryskiej imprezy przebrnęła bez większych problemów. W następnej rundzie może już nie być tak łatwo, ponieważ jej kolejną rywalką będzie będąca w dobrej formie, Samantha Stosur.

Obrończyni tytułu w poniedziałek zdradziła, że nie przyjechała do Paryża w pełni zdrowa. Nie przeszkodziło jej to jednak w pokonaniu rodaczki, Witalii Djaczenko.

Australijka z kolei nie dała żadnych szans grającej z „dziką kartą”, Amandine Hesse.

Szarapowa w bilansie bezpośrednich spotkań prowadzi z zawodniczką z Antypodów 14-2. Wiceliderka rankingu i Stosur rywalizowały również rok temu w czwartej rundzie Roland Garros i nie był to łatwy pojedynek dla Rosjanki. Australijka wygrała wtedy pierwszego seta, a w drugim prowadziła 4:3 zanim Szarapowa przejęła kontrolę nad meczem.

Ona zawsze jest wymagającą przeciwniczką – przyznała rosyjska gwiazda. – Uwielbia również grać na mączce. Potrafi zagrywać bardzo niekonwencjonalnie. Mam z nią jednak dobry bilans i mam nadzieję, że uda mi się podtrzymać tę tendencję – podsumowała Szarapowa.

O awans do najlepszej szesnastki turnieju powalczą Lucie Szafarzova i Sabine Lisicki. Czeszka oddała tylko dwa gemy Kurumi Narze. Niemka do trzeciej rundy awansowała jeszcze szybciej, ponieważ Daria Gawriłowa poddała mecz po pierwszym secie.

W bilansie bezpośrednich spotkań 3:1 prowadzi Lisicki, ale jedyny mecz na mączce wygrała Szafarzova.

Pierwsza runda debla
M. Krajicek, B. Strycova (Holandia, Czechy, 13) – J. Coin, P. Parmentier (Francja) 7:6(3) 6:0
K. Knapp, R. Vinci (Włochy, 14) – A. Lim, L. Thorpe (Francja) 6:4 6:3
A. Rodionova, A. Rodionova (Australia, 15) – D. Jurak, A. Riske (Chorwacja, USA) 6:3 6:2