Roland Garros: trudny sprawdzian Kvitovej

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

W drugiej rundzie Roland Garros są już Caroline Wozniacki i Petra Kvitova. Dunka i Czeszka w rankingu WTA są sąsiadkami, ale awans wywalczyły w odmiennym stylu. Odpadła mistrzyni Katowice Open, Anna Karolina Schmiedlova.

Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu dopiero w końcówce trzeciego seta zdołała złamać opór Mariny Erakovic. O tym, że to spotkanie było bardzo wyrównane, świadczy fakt, że reprezentantka naszych południowych sąsiadów wygrała w nim 7 siedem punktów mniej od rywalki.

Ona nie popełniała zbyt wielu błędów – przyznała po meczu czeska tenisistka. – Mecz był bardzo wymagający, pełen długich wymian. Ona jest bardzo dobrą zawodniczką, ma dobre czucie, więc wiedziałam, że nie będzie łatwo. Muszę jednak powiedzieć, że waruni była dla mnie bardzo trudne. Było zimno, piłki były ciężkie i nie leciały. Trudno było mi posyłać wygrywające piłki czy zdobywać punkty bezpośrednio z serwisu. To była jednak pierwsza runda Wielkiego Szlema, więc jestem bardzo zadowolona, że wygrałam i będę nadal w turnieju – powiedziała na zakończenie Petra Kvitova.

Następną rywalką Czeszki będzie Silvia Soler-Espinosa, która pokonała Pauline Parmentier.

Zadowolona z pierwszego występu w stolicy Francji może być Caroline Wozniacki. Dunka pewnie pokonała Karin Knapp. Tenisistka urodzona w Odense w drugiej rundzie zawodów zmierzy się z Julią Goerges, która w trzech setach pokonała Coco Vandeweghe. Była liderka światowego rankingu prowadzi z Niemką w bilansie bezpośrednich spotkań 4:3, ale obydwa pojedynki na mączce na swoją korzyść rozstrzygnęła Goerges.

Pierwszy mecz w stolicy Francji wygrały również Swietłana Kuzniecowa i Timea Bacsinszky. Mistrzyni Roland Garros z 2009 roku pokonała w trzech setach Kiki Bertnes, a Szwajcarka okazała się lepsza od Lary Arruabarreny.

Odpadła dobrze znana polskim kibicom Anna Karolina Schmiedlova. Zwyciężczyni Katowice Open w drugiej partii nie wykorzystała 11 piłek setowych i w dwóch setach przegrała z Alison Van Uytvanck.

Pierwsza runda singla
Petra Kvitova (Czechy, 4) – Marina Erakovic (Nowa Zelandia) 6:4 3:6 6:4
Caroline Wozniacki (Dania, 5) – Karin Knapp (Włochy) 6:3 6:0
Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 18) – Kiki Bertens (Holandia) 6:1 4:6 6:2
Timea Bacsinszky (Szwajcaria, 23) – Lara Arruabarrena (Hiszpania)
Zarina Dijas (Kazachstan, 32) – Dinah Pfinzenmaier (Niemcy, Q) 6:4 6:1
Tereza Smitkova (Czechy) – Taylor Townsend (USA) 6:3 6:4
Julia Goerges (Niemcy) – Coco Veadeweghe (USA) 6:2 5:7 6:1
Silvia Soler-Espinosa (Hiszpania) – Pauline Parmentier (Francja) 6:4 6:3
Alison Van Uytvanck (Belgia) – Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) 7:6(4) 7:6(7)