Norymberga: ćwierćfinał nie dla Lisicki

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto:

W środę poznaliśmy trzy pozostałe ćwierćfinalistki Nurnberger Versicherungscup. Do najlepszej ósemki awansowały Julia Putincewa i Carina Witthoeft. Najwięcej emocji kibicom dostarczył pojedynek pomiędzy Sabine Lisicki a Larą Arruabarreną.

Hiszpanka wygrała pierwszego seta 6:2. W drugiej partii niemiecka tenisistka prowadziła 5:4 i miała trzy piłki setowe. Arrubarrena obroniła wszystkie trzy i losach drugiej odsłony meczu musiał zadecydować tie-break, którego do siedmiu wygrała Lisicki. Trzeci set był równie zacięty i do rozstrzygnięcia ponownie konieczny okazał się tie-break. Tym razem w dodatkowej rozgrywce więcej zimnej krwi zachowała Hiszpanka i to ona awansowała do dalszej fazy turnieju.

W ćwierćfinale tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego zmierzy się z inną reprezentantką gospodarzy. Humory niemieckim kibicom poprawiła bowiem Carina Witthoeft, która pewnie pokonała Jewgienię Rodinę.

Szanse na awans do półfinału zachowała również Julia Putincewa, która 7:5 w trzecim secie pokonała Kiki Bertnes.

Druga runda singla
Lara Arruabarrena (Hiszpania) – Sabine Lisicki (Niemcy, 3) 6:2 6:7(7) 7:6(3)
Carina Witthoeft (Niiemcy, 8) – Jewgienia Rodina (Rosja) 6:1 6:2
Julia Putincewa (Kazachstan, Q) – Kiki Bertens (Holandia) 6:4 5:7 7:5

Ćwierćfinał debla
H. Chan. A. Medina Garrigues (Tajwan, Hiszpania, 2) – S. Klemenschits, A. Lottner (Austria, Niemcy) 6:4 6:1