Strasbourg: niesamowita pogoń Keys

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W środę w Internationaux de Strasbourg niezwykle emocjonujący pojedynek stoczyły Madison Keys i Mirjana Luczić-Baroni. Lepsza okazała się Amerykanka. Do ćwierćfinału awansowały również Wiesnina, Razzano i Mladenovic.

Spotkanie w drugiej rundzie francuskiej imprezy lepiej rozpoczęła Chorwatka, która wygrała pierwszego seta 6:4 i w drugim objęła prowadzenie 5:0. Wydawało się, że zwycięstwa Luczić-Baroni już nic nie odbierze. Tenisistka rozstawiona z numerem 1 nie zamierzała się jednak poddawać i zaczęła odrabiać straty. Keys dogoniła rywalkę i o losach drugiej odsłony meczu zadecydował tie-break, w którym lepsza okazała się reprezentantka Stanów Zjednoczonych. W trzecim secie gra była bardzo wyrównana i tenisistka z Chorwacji również miała szanse na zwycięstwo. Przy wyniku 5:4 miała okazję na zakończenie spotkania przy pomocy własnego serwisu. Turniejowa „jedynka” odrobiła jednak stratę przełamania. Do rozstrzygnięcia ponownie potrzebny był tie-break, w którym tym razem Keys zwyciężyła bez straty punktu.

Oczywiście w drugim secie myślałam już, że zaraz będę mogła wyjeżdżać już do Paryża – przyznała tegoroczna półfinalistka Australian Open. – Mirjana grała bardzo dobrze w przeciwieństwie do mnie, ale bardzo się cieszę, że udało mi się znaleźć sposób na zwycięstwo. Niezwykle istotna była moja siła mentalna. Nawet przy wyniku 0:5 nie poddałam się i cały czas grałam na 100%. Nie grałam źle, po prostu kilka ważnych punktów, potoczyło się nie po mojej myśli. To była walka do samego końca i mam nadzieję, że dzięki temu zwycięstwu, jutro będę w stanie zagrać jeszcze lepiej – zakończyła Madison Keys.

Amerykanka w ćwierćfinale Internationaux de Strasbourg zmierzy się z Kristiną Mladenovic, która pokonała Alison Riske.

O półfinał francuskiego turnieju powalczą również Jelena Wiesnina i Virginie Razzano. Francuzka pokonała Francescę Schiavone, a Rosjanka sprawiła niespodziankę i wyeliminowała turniejową „czwórkę”, Alize Cornet.

Druga runda singla
Madison Keys (USA, 1) – Mirjana Luczić-Baroni (Chorwacja) 4:6 7:6(3) 7:6(0)
Jelena Wiesnina (Rosja) – Alize Cornet (Francja, 4) 3:6 6:0 6:3
Virginie Razzano (Francja, WC) – Francesca Schiavone (Włocchy, WC) 6:2 6:3
Kristina Mladenovic (Francja) – Alison Riske (USA) 7:6(4) 6:2

Ćwierćfinał debla
N. Kiczenok, S. Zheng (Ukraina, Chiny, 2) – A. Cornet, M. Linette (Francja, Polska) 6:2 1:6 10:6