Rzym: trzeci tytuł Szarapowej

/ Antoni Cichy , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Maria Szarapowa po raz trzeci została zwyciężczynią turnieju w Rzymie. Rosjanka pokonała w finale 4:6, 7:5 i 6:1 Carlę Suarez Navarro. W poniedziałek znów będzie wiceliderką światowego rankingu.

„Masza” zaznała już smaku zwycięstwa w Wiecznym Mieście – zdobywała tytuł na Foro Italico w 2011 oraz 2012 roku. Hiszpanka robiła wszystko, co w jej mocy, by zatrzymać rywalkę na drodze do trzeciego triumfu. Nie powiodło się, ale 26-latka z całą pewnością wywalczyła sobie miejsce na liście głównych pretendentek do sukcesu na Roland Garros.

Szarapowa wróciła z dalekiej podróży. Po przegranym pierwszym secie 4:6, w drugim przeważała, jednak Suarez Navarro w pewnym momencie brakowało dwóch gemów do tytułu – kiedy odrobiła stratę z 3:5 na 5:5. Wcześniej także doprowadziła do przełamania powrotnego, wyrównując stan rywalizacji na 3:3. Rosjanka wytrzymała ciśnienie w końcówce i uniknęła tie breaka, wygrywając 7:5.

Turniejowa „trójka” złapała wiatr w żagle na początku trzeciego seta, a Suarz Navarro zabrakło przysłowiowej pary. Urwała „Maszy” tylko jednego gema – otwierającego. Potem dominowała już tylko jedna zawodniczka. Rosjanka pojedynek zakończyła przy pierwszej piłce meczowej, posyłając 39. winnera w meczu.

Szarapowa wywalczyła 35. tytuł w karierze, a 11. na mączce. Już wczoraj było pewne, że w poniedziałek wróci na drugie miejsce w rankingu WTA. Swoje ugrała w Rzymie także Hiszpanka. Występ w finale zaowocuje w jej przypadku awansem na 8. miejsce. Tak wysoko jeszcze jej nie notowano.

Finał singla:
Maria Szarapowa (Rosja, 3) – Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 10) 4:6, 7:5 i 6:1