Charleston: niemiecki pojedynek w półfinale

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W piątek poznaliśmy półfinalistki Famili Circle Cup. Niepokonana pozostaje Andrea Petkovic, która o drugi finał z rzędu w tej imprezie zagra z Angelique Kerber. Odpadła Sara Errani, którą wyeliminowała Lucie Hradecka.

Jako pierwsza do najlepszej czwórki zawodów awansowała Madison Keys, która w wewnątrzamerykańskim pojedynku pokonała Lauren Davis.
Na początku trochę za bardzo się spieszyłam – przyznała po meczu podopieczna Lindsay Davenport. – Później uspokoiłam się i zaczęłam lepiej dobierać uderzenia. Byłam trochę sprytniejsza na korcie.

Faworytka gospodarzy o finał imprezy zagra z Lucie Hradecką, która niespodziewanie wyeliminowała Sarę Errani. To będzie pierwszy pojedynek tych dwóch tenisistek. – Nie znam jej zbyt dobrze – zdradziła Keys. – Kiedyś podczas Roland Garros grałam przeciwko niej debla. Wiem, że ona potrafi dobrze i mocno uderzać piłki, ale nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć. Mam jednak trenerów, którzy ją oglądali, więc mam nadzieję, że jutro będę wiedzieć więcej – zakończyła półfinalistka Australian Open.

W drugim półfinale zmierzą się dwie Niemki. Andrea Petkovic miała sporo problemów z kwalifikantką Danką Kovinić, ale wciąż jest niepokonana w Charleston. Tenisistka z Czarnogóry wygrała pierwszego seta 6:2, a w drugim objęła prowadzenie 1:0 i miała okazję na powiększenie przewagi, ale turniejowa „trójka” się wybroniła i przejęła kontrolę nad wydarzeniami na korcie.

Ona grała w pierwszym secie naprawdę dobrze, a jak bardzo nie lubię grać z zawodniczkami, o których nic nie wiem – przyznała po meczu Petkovic. – Oczywiście szukałam informacji o niej w internecie i znalazłam kilka filmików na Youtubie, ale to nie jest to samo. Powiedziałam to samo po meczu w pierwszej rundzie z Chanelle Scheepers. Ja nie lubię zmian i nie do końca radzę sobie, gdy muszę zmierzyć się z czymś nieznanym – zakończyła niemiecka tenisistka.

Kolejną rywalką tenisistki rozstawionej z numerem 3 będzie Angelique Kerber, która po dwóch tie-breakach wyeliminowała Irinę-Camelię Begu. Niemka w pierwszym secie przegrywała 1:5, a w drugim 2:4, ale za każdym razem skutecznie odrabiała straty.

Reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów grały ze sobą dotychczas dziewięciokrotnie. Pierwsze sześć pojedynków wygrała ta trenująca w Puszczykowie, ale w trzech ostatnich lepsza była Petkovic.

Ćwierćfinał singla
Andrea Petkovic (Niemcy, 3) – Danka Kovinić (Czarnogóra, Q) 2:6 6:3 6:1
Lucie Hradecka (Czechy, Q) – Sara Errani (Włochy, 4) 6:2 6:4
Angelique Kerber (Niemcy, 5) – Irina-Camelia Begu (Rumunia, 13) 7:6(3) 7:6(4)
Madison Keys (USA, 7) – Lauren Davis (USA) 6:2 6:2

Ćwierćfinał debla
M. Hingis, S. Mirza (Szwajcaria, Indie, 1) – A. Medina Garrigues, J. Szwedowa (Hiszpania, Kazachstan) 7:5 4:6 13:11
C. Dellacqua, D. Jurak (Australia, Chorwacja) – R. Kops-Jones, A. Spears (USA, 2) 6:3 6:3