Katowice: zwycięskie otwarcie Cornet

/ Antoni Cichy , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Obrończyni tytułu udanie rozpoczęła udział w katowickim turnieju. Alize Cornet potrzebowała dwóch setów i niespełna ponad godziny, żeby pokonać Kiki Bertens i awansować do drugiej rundy.

Cornet wystartowała niczym TGV. Przeważała od samego początku spotkania i po 15 minutach gry prowadziła już 5:0, zaliczając przełamania w drugim i czwartym gemie. Bertens po raz pierwszy podanie utrzymała dopiero w szóstym gemie, lecz na niewiele się to zdało. Obrończyni tytułu, serwując na zwycięstwo w partii, nie zmarnowała okazji.

Drugi set nie był już tak jednostronny – wygranym gemem serwisowym rozpoczęła go Holenderka. Cornet też utrzymała podanie, a następnie przełamała Bertens. Nie powtórzyła się jednak sytuacji z pierwszej partii, bo rywalka już w kolejnym gemie zaliczyła breaka powrotnego. Francuzka kontrolę przejęła w szóstym gemie. Od stanu 2:3 zapisała na swoim koncie cztery gemy z rzędu, po drodze dwukrotnie przełamując Bertens.

W drugiej rundzie turniejowa „dwójka” zagra z Poloną Hercog. Słowenka pokonała 6:0, 3:6 i 6:2 Misaki Doi.