Miami: Suarez Navarro w największym półfinale w karierze

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

We wtorek w sesji wieczornej Carla Suarez Navarro pokonała w trzech setach trzykrotną zwyciężczynię Miami Open, Venus Williams i pierwszy raz w karierze zagra w półfinale rangi Premier Mandatory.

Spotkanie jak burza rozpoczęła reprezentantka Stanów Zjednoczonych, która wygrała pierwszego seta bez straty gema. W drugie partii sytuacja się odwróciła i to tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego zwyciężyła 6:1. Decydująca odsłona pojedynku była najbardziej zacięta, ale w końcówce minimalnie lepsza okazała się Suarez Navarro.

To był szalony mecz, szalone dwa pierwsze sety, a Venus na początku grała niesamowicie – przyznała po meczu zwyciężczyni. – Zaczęłam trochę nerwowo, ale w tenisie na szczęście nawet jak przegrasz pierwszego seta, to pozostajesz w grze. Jestem zadowolona z tego jak odrodziłam się po przegranym pierwszym secie – zakończyła Hiszpanka.

Starsza z sióstr Williams nie ukrywała rozczarowania po przegranej. – Czułam, że jestem w stanie wygrać ten mecz, ale niestety nie udało mi się – powiedziała Amerykanka. – Popełniłam za dużo błędów. Przez cały czas próbowałam przejmować inicjatywę, ale niestety nie udało mi się znaleźć złotego środka pomiędzy byciem agresywną, a trafianiem piłki w kort – podsumowała Venus Williams.

Carla Suarez Navarro w półfinale zagra z Andreą Petkovic, która wcześniej pokonała Karolinę Pliszkovą. Więcej o tym meczu można przeczytać TUTAJ.

Ćwierćfinał singla
Andrea Petkovic (Niemcy, 9) – Karolina Pliszkova (Czechy, 14) 6:4 6:2
Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 12) – Venus Williams (USA, 16) 0:6 6:1 7:5

Druga runda debla
M. Niculescu, A. Panowa (Rumunia, Rosja) – S. Hsieh, .F Pennetta (Tajwan, Włochy, 4) 3:6 6:3 11:9

Ćwierćfinał debla
M. Hingis, S. Mirza (Szwajcaria, Indie, 1) – A. Rodionova, A. Rodionova (Australia) 6:3 6:4
T. Babos, K. Mladenovic (Węgry, Francja, 7) – W. Duszewina, M. Martinez Sanchez (Rosja, Hiszpania) 6:1 6:2