Miami: pierwsze zwycięstwo Vaidisovej

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W środę dokończona została pierwsza runda Miami Open. Po pięciu latach przerwy pierwsze zwycięstwo w turnieju WTA odniosła Nicole Vaidisova. Wygrała również Wiktoria Azarenka, która zmierzy się teraz z Jeleną Janković.

Białorusinka rozpoczęła występ w turnieju od pewnego pokonania Silvii Soler-Espinosy. Była liderką światowego rankingu zmierzy się teraz z Jeleną Janković. W bilansie bezpośrednich spotkań dwukrotna mistrzyni Australian Open prowadzi z Serbką 6:4.

Nicole Vaidisova ostatnie zwycięstwo na szczeblu WTA odniosła w 2010 roku w Memphis. Czeszka mogła wystąpić w Miami dzięki „dzikiej karcie”. W pierwszej rundzie zawodów tenisistka mieszkająca w Pradze pokonała w dwóch setach Timeę Babos.

Minęło sporo czasu, ale jestem podekscytowana, że mam na koncie takie zwycięstwo – powiedziała po meczu była siódma zawodniczka świata. Kolejną rywalką Vaidisovej będzie świeżo upieczona mistrzyni BNP Paribas Open, Simona Halep. – Potraktuje to jako okazję. Nie grałam z nią nigdy. Wydaje mi się, że jak ja grałam, to jej jeszcze nie było. Oczywiście ona ma wspaniały sezon i jest znakomitą tenisistką, więc spróbuję dać z siebie wszystko i mam nadzieję, że to będzie dobry mecz – zakończyła reprezentantka Czech.

Pierwszą rywalkę poznała Maria Szarapowa. Pięciokrotna mistrzyni turniejów wielkoszlemowych zmierzy się ze swoją rodaczką Darią Gawriłową, która pokonała Marinę Erakovic.

W innym ciekawym pojedynku Belina Bencic pokonała Danielę Hantuchovą. – Przegrałam z nią w zeszłym roku w Birmingham. Ona zagrała tam świetnie i miałam do niej dużo szacunku przed rozpoczęciem tego spotkania – przyznała Szwajcarka. – Z drugiej strony występ w Indian Wells dał mi dużo pewności siebie i czuję się dobrze na korcie podczas treningów. Jestem w dobrej formie – zakończyła rodaczka Martiny Hingis.

W środę do drugiej awansowały również Heather Watson, Sloane Stephens, Anastazja Pawluczenkowa, która pokonała Wierę Zwonariową oraz Julia Goerges i Jelena Wiesnina.