Kuala Lumpur: Wozniacki z pierwszym tytułem w sezonie

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Caroline Wozniacki wygrała turniej WTA w Kuala Lumpur. W finale rozstawiona z "jedynką" Dunka pokonała 4:6, 6:2, 6:1 Alexandrę Dulgheru i sięgnęła po pierwszy tytuł w tym sezonie.

Na początku finału zapachniało niespodzianką. Notowana na 94. miejscu w rankingu WTA Dulgheru jako pierwsza zdobyła przełamanie. Później 25-letnia Rumunka straciła przewagę breaka, ale po chwili po raz kolejny odebrała podanie Dunce i wygrała seta otwarcia 6:4. To było jednak wszystko, czym tego dnia mogła się poszczycić Dulgheru. Wraz z początkiem drugiej partii Wozniacki wyraźnie podniosła poziom gry i zaczęła dominować na korcie. Drugiego seta rozstawiona z "jedynką" Dunka wygrała 6:2, a w decydującej odsłonie zwyciężyła 6:1.

Myślę, że moja rywalka grała dobrze przez cały mecz – powiedziała Wozniacki. – Próbowała grać agresywnie, wcześnie uderzać piłki. Ale wiedziałam, że wczoraj rozegrała trudny mecz, dlatego też robiłam swoje, próbując wywierać na nią presję. Sądzę, że poprawiłam się w drugim i trzecim secie i przyniosło to dobry efekt – dodała Dunka.

Dla Caroline Wozniacki to pierwszy tytuł w tym sezonie, ale już 23. w karierze. Klasyfikowana na 5. miejscu w rankingu WTA Dunka może się poszczycić świetnym bilansem w finałach turniejów WTA – 23-16. Na dodatek Wozniacki zdobywała co najmniej jeden tytuł w każdym sezonie od 2008 roku.

Kolejnym celem Caroline Wozniacki będzie turniej w Indian Wells. Dunka w Kalifornii odnosiła spore sukcesy – była najlepsza w 2011 roku, a w 2010 i 2013 dochodziła do finału. – Myślę, że wszystko dobrze się układa – powiedziała. – Jestem podekscytowana myślą o Indian Wells. To jeden z moich ulubionych turniejów w całym sezonie, więc mam nadzieję, że dobrze się w nim zaprezentuję.

Finał singla:
Caroline Wozniacki (Dania, 1) – Alexandra Dulgheru (Rumunia) 4:6, 6:2, 6:1

Finał debla:

C. Liang, Y. Wang (Chiny) – J. Bejgelzimer, O. Sawczuk (Ukraina, 3) 4:6, 6:3, 10-4