Kuala Lumpur: ćwierćfinalistki w komplecie

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W czwartek uzupełniona została stawka ćwierćfinalistek BMW Malaysian Open. Do najlepszej ósemki turnieju awansowały Caroline Wozniacki, Carina Witthoeft i Hsieh Su-Wei.

Dunka w drugiej rundzie pokonała Zhu Lin. W pierwszym secie Chinka stawiła zacięty opór turniejowej „jedynce” i przegrała 4:6. W drugiej partii tenisistka urodzona w Odense oddała rywalce już tylko jednego gema.

Ona grała bardzo płasko i agresywnie – powiedziała po meczu była liderka światowego rankingu. – Ja jednak dobrze serwowałam, wybiegałam dużo piłek i cały czas walczyłam. Zawsze jest trudno grać z kimś po raz pierwszy. Zajęło mi trochę czasu rozpracowanie jej. Trzeba jej oddać, że grała bardzo dobrze i musiałam ciężko zapracować na zwycięstwo w pierwszym secie – duńska tenisistka pochwaliła na koniec rywalkę.

Ćwierćfinałową rywalką Caroline Wozniacki będzie Carina Witthoeft, która sprawiła niespodziankę i wyeliminowała rozstawioną z numerem 5, Klarę Koukalovą.

O półfinał powalczy również grająca w turnieju dzięki „dzikiej karcie” Hsieh Su-Wei. Tajwanka pokonała w trzech Misę Eguchi. – Byłam dzisiaj trochę zdenerwowana w drugim secie – przyznała Hsieh. – Przepychałam piłki i robiłam dużo błędów. W trzecim secie zaczęłam uderzać piłki mocno i zagrałam dużo lepiej – wyjaśniła tenisistka z Tajwanu.

Hsieh Su-Wei w ćwierćfinale zagra z Jelizawietą Kuliczkową.

Druga runda singla
Caroline Wozniacki (Dania, 1) – Lin Zhu (Chiny) 6:4 6:1
Carina Witthoeft (Niemcy) – Klara Koukalova (Czechy, 5) 7:6(3) 6:0
Su-Wei Hsieh (Tajwan, WC) – Misa Eguchi (Japonia) 6:3 3:6 6:0

Ćwierćfinał debla
J. Bejgelzimer, O. Sawczuk (Ukraina, 3) – M. Linette, K. Piter (Polska) 6:3 4:6 10:5