Monterrey: Ivanović i Errani w ćwierćfinale

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W środę Ana Ivanović zrobiła kolejny krok w kierunku obrony tytułu w Abierto Monterrey Afirme. Do ćwierćfinału awansowały również Sara Erani, Kristina Mladenovic i Magdalena Rybarikova.

Serbka w drugiej rundzie meksykańskiej imprezy pokonała w dwóch setach Pauline Parmentier. – To był bardzo dobry mecz. Było już trochę późno, ale jestem szczęśliwa, że wygrałam – powiedziała po meczu turniejowa „jedynka”. – Panowały trochę inne warunki niż wczoraj. Piłki były wolniejsze i cięższe. Jestem zadowolona, że ponownie zagram w ćwierćfinale w Monterrey.

W najlepszej ósemce turnieju zagra również Sara Errani, która okazała się lepsza od Timei Babos. Włoszka i Węgierka rywalizowały ze sobą w tym turnieju w 2012 roku i wtedy górą była ta druga. – Nie myślałam o tym, jak o rewanżu – przyznała po meczu była finalistka Roland Garros. – Słabo pamiętam tamten pojedynek, minęło już kilka lat, więc starała się skupić na dzisiejszym spotkaniu. Wiedziałam, że ona lubi grę na wysokości i szybkie korty, że ma dobry serwis. Starałam się być solidna i więcej grać do jej forhandu, bo z tej strony popełniała więcej niewymuszonych błędów – zakończyła Errani.

W ćwierćfinale zameldowały się także Kristina Mladenovic, która pokonała Wierę Zwonariową oraz Magdalena Rybarikova. Słowaczka o najlepszą ósemkę turnieju stoczyła zacięty bój z Poloną Hercog. Słowenka w tie-breaku trzeciego seta miała cztery piłki meczowe, ale z korty zwycięska zeszła Rybarikova.

Pierwsza runda singla
Ana Ivanović (Serbia, 1) – Pauline Parmentier (Francja) 6:3 6:2
Sara Errani (Włochy, 2) – Timea Babos (Wegry, Q) 6:3 6:3
Magdalena Rybarikova (Słowacja, 8) – Polona Hercog (Słownia) 7:5 3:6 7:6(9)
Kristina Mladenovic (Francja) – Wiera Zwonariowa (Rosja) 6:4 6:2

Pierwsza runda debla
K. Bertens, J. Larsson (Holandia, Szwecja) – B. Mattek-Sands, M. Puig (USA, Portoryko, WC) 6:4 6:4
A. Rodionova, A. Rodionova (Australia, 3) – S. Soler-Espinosa, M. Torro-Flor (Hiszpania) 6:3 6:3
T. Bacsinszky, W. Zwonariowa (Szwajcaria, Rosja) – V. Rodriguez, M. Zacarias (Meksyk, WC) 6:1 6:3