Doha: Williams pierwszą ćwierćfinalistką

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

We wtorek dokończona została pierwsza runda Qatar Total Open. Awansowały m.in. Andrea Petkovic, Jelena Janković i Elina Switolina. Pierwszą ćwierćfinalistką turnieju w Doha została Venus Williams.

Amerykanka po trzysetowym boju pokonała Barborę Zahlavovą Strycovą. Pierwszą partię była liderka światowego rankingu wygrała 7:5. W drugiej odsłonie spotkania Czeszka trzykrotnie przełamał serwis rywalki i dzięki temu wygrała 6:3. Trzeci set miał najbardziej dramatyczny przebieg. O jego losach zadecydował tie-break, w którym lepsza okazała się tenisistka ze Stanów Zjednoczonych.

Zacięty pojedynek o awans do drugiej rundy Qatar Total Open stoczył Andrea Petkovic i Kirsten Flipkens. Pierwszego seta w tie-breaku wygrała Belgijka. W dwóch kolejnych partiach lepsza okazała się jednak Niemka.

Zawsze gdy gramy przeciwko sobie, mecz trwa trzy godziny, byłam więc przygotowana na trudne spotkanie – powiedziała po spotkaniu reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów. – Kirsten grała wspaniale w pierwszym secie, ale potem ja przejęłam inicjatywę. Ja nie grałam źle, ona grała bardzo dobrze – pochwaliła przeciwniczkę Petkovic.

O ćwierćfinał katarskiej imprezy Niemka zagra z Zariną Dijas, która pokonała Ons Jabeur. – Przegrałam z nią tydzień temu, więc to będzie dobra okazja do rewanżu – zapowiedziała Andrea Petkovic. – Mam nadzieję, że zagram lepiej niż ostatnio.

Do drugiej rundy awansowała Carla Suarez Navarro. Hiszpanka nie rozegrała nawet jednego seta. Jej rywalka, Garbine Muguruza poddała mecz z powodu choroby. Niespodziankę sprawiła Alexandra Dulgheru, która w trzech setach Alize Cornet. O najlepszą ósemkę turnieju powalczą również Karolina Pliszkova, Jelena Janković oraz Elina Switolina, która w trzech setach pokonała Darię Gawriłową.

Druga runda singla
Venus Williams (USA, 7) – Barbora Zahlavova Strycova (Czechy) 7:5 3:6 7:6(5)

Pierwsza runda debla
S. Hsieh, S. Mirza (Tajwan, Indie, 1) – A. Medina Garrigues, A. Parra Santonja (Hiszpania) 6:2 6:1
J. Makarowa, J. Wiesnina (Rosja, 2) – D. Jurak, K. Koukalova (Chorwacja, Czechy) 6:1 6:4
H. Chan, C. Dellacqua (Tajwan, Australia) – M. Hingis, F. Pennetta (Szwajcaria, Włochy, 3) 7:6(5) 6:4
G. Dabrowski, M. Erakovic (Kanada, Nowa Zelandia) – J. Bejgelzimer, O. Sawczuk (Ukraina) 4:6 6:2 10:8
W. Azarenka, K. Flipkens (Białoruś, Belgia, WC) – F. Al Nabhani, S. Zheng (Oman, Chiny, WC) 6:3 6:4
A. Kudriawcewa, K. Srebotnik (Rosja, Słowenia) – J. Gajdosova, A. Petkovic (Australia, Czechy) 7:5 7:6(5)