Dubaj: pozostały cztery na placu boju

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

W czwartek wyłonione zostały półfinalistki Dubai Duty Free Tennis Championships. O finał imprezy rangi Premier 5 zagrają Karolina Pliszkova i Garbine Muguruza oraz Simona Halep i Caroline Wozniacki.

Jako pierwsza do półfinału awansowała Karolina Pliszkova, która pokonała w trzech setach Lucie Szafarzovą. Starsza z Czeszek wygrała pierwszego seta i w drugim prowadziła 3:1, ale tenisistka rozstawiona z numerem 17 zdołała odwrócić losy pojedynku.

To samo stało się wczoraj. Wygrałam seta i miałam przełamanie w drugim, ale doszło do decydującej partii – relacjonowała po meczu zwyciężczyni. – Na szczęście wszystko ułożyło się dobrze dla mnie, więc jestem szczęśliwa. Musiałam dzisiaj bardzo dobrze zagrać przeciwko Lucie. Ona również zasłużyła na wygraną, ale zwyciężczyni niestety mogła być tylko jedna.

Półfinałową rywalką Pliszkovej będzie Garbine Muguruza. Pogromczyni Agnieszki Radwańskiej również w trzech setach pokonała Carlę Suarez Navarro. Pierwszego seta w tie-breaku wygrała Hiszpanka operująca jednoręcznym backhandem. – Miałam w pierwszej partii sporo piłek setowych, chyba trzy, więc byłam smutna, że przegrałam tego seta – przyznała po meczu Muguruza. – Powiedziałam jednak sobie, że chcę wygrać ten mecz, więc nie mogę zagrać słabo w drugiej partii. Moją jedyną szansą było wygranie tego seta, więc dałam z siebie wszystko i udało mi się – kontynuowała tenisistka urodzona w Caracas, która okazała się lepsza również w trzecim secie.

W jedynym dotychczasowym pojedynku pomiędzy Pliszkovą a Muguruzą, górą była tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego.

Drugą półfinałową parę stworzą Caroline Wozniacki i Simona Halep. Dunka w dwóch setach pokonała Flavię Pennettę, a Rumunka zrewanżowała się Jekaterinie Makarowej za porażkę w ćwierćfinale tegorocznego Australian Open. Turniejowa „jedynka” wygrała pierwszego seta, ale w drugim zdołała ugrać zaledwie jednego gema. W decydującej odsłonie meczu reprezentantka Rumunii objęła prowadzenie 5:3, ale Rosjance udało się wyrównać. Dwa kolejne gemy wygrała jednak Halep i to ona mogła cieszyć się z awansu do najlepszej czwórki Dubai Duty Free Tennis Championships.

Dzisiaj było wiele wzlotów i upadków – przyznała po meczu Rumunka. – Nie było łatwo kontrolować przebieg spotkania, bo ona jest dobrą tenisistką. Dobrze zagrałam w pierwszym secie, ale w drugim ona zaczęła uderzać mocniej, a ja byłam o krok za daleko za linią końcową. Później rozluźniłam się, próbowałam wchodzić w kort i uderzać piłkę szybciej. Bardzo się cieszę, że ten pojedynek skończył się dla mnie dobrze, bo potrzebuję jeszcze kilku spotkań. – Simona Halep w ćwierćfinale wykorzystała dopiero piątą piłkę meczową. – Pod koniec byłam trochę zdenerwowana. Nie wiem czemu, ale czasami po prostu tak jest – zakończyła czwarta tenisistka świata.

Caroline Wozniacki i Simona Halep zmierzyły się dotychczas dwukrotnie. W 2012 roku w Dubaju wygrała Dunka, rok później w New Heaven lepsza okazała się Rumunka.

Ćwierćfinał singla
Caroline Wozniacki (Dania, 3) – Flavia Pennetta (Włochy, 10, WC) 7:5 6:0
Karolina Pliszkova (Czechy, 17) – Lucie Szafarzova (Czechy, 11) 3:6 7:6(5) 6:1
Simona Halep (Rumunia, 1) – Jekaterina Makarowa (Rosja, 6) 6:3 1:6 7:5
Garbine Muguruza (Hiszpania) – Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 13) 6:7(4) 6:3 6:3

Ćwierćfinał debla
C. Garcia, K. Srebotnik (Francja, Słowenia, 7) – J. Makarowa, J. Wiesnina (Rosja, 2) 7:5 6:2
G. Muguruza, C. Suarez Navarro (Hiszpania, 6) – A. Rodionova, A. Rodionova (Australia) 7:5 6:4
T. Babos, K. Mladenovic (Węgry, Francja, 8) – M. Niculescu, A Panowa (Rumunia, Rosja) 7:6(6) 6:4
A. Kudriawcewa, A. Pawluczenkowa (Rosja) – J. Goerges, A. Groenefeld (Niemcy) 7:5 7:6(1)