Dubaj: każda seria kiedyś się kończy

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Ubiegłoroczna triumfatorka Dubai Duty Free Tennis Championships, Venus Williams nie obroni tytułu. Do ćwierćfinału awansowały Halep, Wozniacki i Makarowa. Odpadły Kvitova, Ivanović i Kerber.

Starsza z sióstr Williams była niepokonana w Dubaju od 16 meczów. Lucie Szafarzova przerwała imponującą serię zwycięstw Amerykanki. Czeszka rozegrała w środę wspaniałe spotkanie. Posłała 22 uderzenia wygrywające przy tylko 8 nie wymuszonych błędach i zwyciężyła 6:4 6:2

To był wspaniały mecz z mojej strony – przyznała ubiegłoroczna półfinalistka Wimbledonu. – Czułam się wspaniale na korcie. Moją taktyka było grać szybko i wchodzić do przodu kiedy tylko się da. Dzisiaj to wszystko funkcjonowała dobrze i jestem bardzo szczęśliwa ze zwycięstwa.

Szafarzova o najlepszą czwórkę imprezy powalczy z Karoliną Pliszkovą. Młodsza z Czeszek w trzech setach pokonała Anę Ivanović.

Pogromczyni Agnieszki Radwańskiej, Garbine Muguruza w ćwierćfinale Dubai Duty Free Tennis Championships zagra ze swoją rodaczką i partnerką deblową, Carlą Suarez Navarro. Tenisistka operująca jednoręcznym backhandem pokonała w trzech setach Petrę Kvitovą.

Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu nie szczędziła pochwał swojej pogromczyni. – Carla gra inaczej niż reszta dziewczyn. Ma dobrego slajsa z backhandu, potrafi grać przy siatce, a z forhandu potrafi zagrać mocnego topspina. Jej tenis jest bardzo różnorodny. Nie tylko ona potrafi tak grać, ale przegrałam z nią już dwukrotnie, więc mam nadzieję, że następnym razem pójdzie mi lepiej.

Do najlepszej ósemki turnieju awansowała Simona Halep, która w dwóch setach pokonała Cwietłanę Pironkową. Bułgarka objęła prowadzenie 4:2 w pierwszym secie, ale turniejowa jedynka wygrała 10 z 13 kolejnych gemów.

Rumuńska tenisistka o półfinał zagra z Jekateriną Makarową, która w dwóch setach pokonała Zarinę Dijas.

Ostatnią ćwierćfinałową parę stworzą Caroline Wozniacki i Flavia Pennetta. Dunka pewnie pokonała Alize Cornet, a Włoszka sprawiła kolejną tego dnia niespodziankę i pokonała Angelique Kerber w trzech setach.

Druga runda debla
A. Kudriawcewa, A. Pawluczenkowa (Rosja) – S. Hsieh, S. Mirza (Tajwan, Indie, 1) 6:4 4:6 10:7
J. Makarowa, J. Wiesnina (Rosja, 2) – K. Koukalova, K. Siniakova (Czechy) 7:6 6:4
A. Rodionova, A. Rodionova (Australia) – M. Hingis, F. Pennetta (Szwajcaria, Włochy, 3) 6:3 7:6(2)
M. Niculescu, A. Panowa (Rumunia, Rosja) – S. Peng, K. Peschke (Chiny, Czechy, 4) 7:6(8) 7:6(7)
G. Muguruza, C. Suarez Navarro (Hiszpania, 6) – J. Janković, A. Parra Santonja (Serbia, Hiszpania) 6:4 6:4
C. Garcia, K. Srebotnik (Francja, Słowenia, 7) – M. Erakovic, H. Watson (Nowa Zelandia, Wlk. Brytania) 6:3 6:4
J. Goerges, A. Groenefeld (Niemcy) – C. Dellacqua, S. Stosur (Australia) 6:4 6:2
T. Babos, K. Mladenovic (Węgry, Francja) – F. Al Nabhani, M. Barthel (Oman, Niemcy, WC) 6:1 6:2