Pattaya: w finale Hantuchova zagra z Tomljanovic

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

O tytuł w PTT Thailand Open zagrają Daniela Hantuchova i Ajla Tomljanovic. Słowaczka okazała się lepsza od Mariny Erakovic, a Australijka pokonała Monicę Puig.

Jako pierwsza do finału tajlandzkiej imprezy awansowała Hantuchova. Pierwszego seta wygrała jednak tenisistka z Nowej Zelandii. Reprezentantka Słowacji zdołała wyrównać stan meczu, ale w trzecim prowadzenie 5:3 objęła Erakovic. W decydującym secie tenisistka z Antypodów przy wyniku 5:4 miała dwie piłki meczowe. Dwukrotna mistrzyni PTT Thailand Open zdołała się jednak wybronić, a później okazała się również lepsza w decydującym tie-breaku i awansowała do finału.

Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się odwrócić losy tego meczu – powiedziała szczęśliwa Hantuchova. – Musiałam obronić dwie piłki meczowe, a takie zwycięstwo to zawsze coś specjalnego. Myślę, że w końcówce meczu miałam fizyczną przewagę. To bardzo ważne dla mnie. Ona grała dzisiaj niesamowicie i myślę, że obie zaprezentowałyśmy wspaniały tenis dzisiaj – zakończyła słowacka tenisistka.

Finałową rywalką Hantuchovej będzie Ajla Tomljanovic. Australijka po niezwykle zaciętym boju pokonała Monicę Puig. Pochodząca z Chorwacji tenisistka zwyciężyła dopiero w tie-breaku trzeciego seta.

Myślę, że to był z obydwu stron mecz na wysokim poziomie – przyznała Tomljanovic. – Trochę za dużą rolę grały emocje. Miałam sporo szans na zakończenie pojedynku, ale byłam zbyt nerwowa w najważniejszych momentach, a takie zawodniczki jak ona, potrafią wykorzystać podobne okazje – zrelacjonowała zawodniczka mieszkająca w Brisbane.

Półfinał singla
Ajla Tomljanovic (Australia) – Monica Puig (Portoryko,7) 6:7(4) 7:5 7:6(7)
Daniela Hantuchova (Słowacja) – Marina Erakovic (Nowa Zelandia) 4:6 6:4 7:6(3)

Półfinał debla
S. Aoyama, T. Tanasugarn (Japonia, Tajlandia) – C.W. Chan, Y.F. Xu (Tajwan, Chiny, 4) 3:6 7:5 10:7