Antwerpia: gwiazdy zawiodły

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Czwartek nie był dobrym dniem dla faworytek BNP Paribas Fortis Diamond Games. Odpadły dwie najwyżej rozstawione tenisistki, Bouchard i Kerber. Do ćwierćfinału awansowały Cibulkova, Szafarzova i Pliszkova.

Zarówno Kanadyjka jak i Niemka w pierwszej rundzie belgijskiej imprezy miały wolny los. Francesca Schiavone, która rywalizowała z Kerber, do turnieju musiała przebijać się przez eliminacje. Włoszka na pewno miała więcej czasu, żeby przyzwyczaić się do nawierzchni kortu i warunków, ale to nie tłumaczy tak gładkiej porażki tenisistki rozstawionej z numerem dwa, która zdołała wygrać tylko dwa gemy.

Dla mnie to był wspaniały mecz, ponieważ byłam w stanie zrealizować przedmeczową taktykę – zdradziła była mistrzyni Roland Garros. – Wiedziałam, że to będzie dla mnie okazja i dlatego jestem zadowolona z tego jak zagrałam.

Francesca Schiavone o półfinał zawodów w Antwerpii powalczy z Carlą Suarez Navarro, która w trzech setach pokonała Monicę Niculescu.

Mecz pomiędzy Eugenie Bouchard a Moną Barthel został zaplanowany jako ostatni na korcie centralnym. Lepiej to spotkanie rozpoczęła reprezentantka Kraju Klonowego Liścia, która wygrała pierwszego seta 6:4. W dwóch kolejnych partiach zdecydowanie lepsza była już jednak Niemka, która oddała rywalce łącznie trzy gemy.

Zawsze jest trudno rywalizować z Genie – powiedziała po meczu Barthel. – Dzisiaj zagrałam bardzo dobrze, agresywnie, często chodziłam do siatki. Pod koniec byłam trochę zdenerwowana, ale jestem szczęśliwa, że udało mi się dobrze zagrać i zakończyć spotkanie. To cenne zwycięstwo dla mnie.

Następną rywalką niemieckiej tenisistki będzie Barbora Zahlavova Strycova, która również sprawiła niespodziankę i wyeliminowała turniejową „siódemkę”, Alize Cornet.

Dominika Cibulkova w trzech setach pokonała kwalifikantkę z Holandii, Indy de Vroome i o najlepszą czwórkę BNP Paribas Fortis Diamond Games zagra z Andreą Petkovic, która występ w ćwierćfinale zapewniła sobie już wczoraj.

Ostatnią ćwierćfinałową parę stworzą Lucie Szafarzova i Karolina Pliszkova. Pierwsza z Czeszek pokonała Kristinę Mladenovic, a druga okazała się lepsza od Anniki Beck.

Ćwierćfinał debla
A. Medina Garrigues, A. Parra Santonja (Hiszpania, 1) – K. Koukalova, M. Rybarikova (Czechy, Słowacja) 6:3 6:2
A. Mestach, A. Van Uytvanck (Belgia, WC) – M. Krajicek, M. Niculescu (Holandia, Rumunia, 2) walkower