Pattaya: Hantuchova w ćwierćfinale

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Dwukrotna mistrzyni turnieju WTA w Pattayi Daniela Hantuchova awansowała do ćwierćfinału tegorocznej edycji, pokonując 7:6(5), 6:2 Saisai Zheng. Odpadły natomiast rozstawione Kurumi Nara i Jarmila Gajdosova.

Pattaya jest dla Danieli Hantuchovej szczęśliwym miejscem. 31-letnia Słowaczka w Tajlandii zdobyła 2 z 6 tytułów w rozgrywkach WTA. Na kolejny ma szanse w tym roku, jako że awansowała już do ćwierćfinału. W drugiej rundzie Hantuchova wygrała 7:6(5), 6:2 z Saisai Zheng. Był to drugi mecz tych zawodniczek w ciągu kilku tygodni, gdyż spotkały się też w pierwszej rundzie Australian Open, gdzie również lepsza okazała się Słowaczka.

Grałyśmy niedawno w Australii, więc wiedziałam, że czeka mnie trudny mecz. I rzeczywiście, pierwszy set był bardzo wyrównany – mówiła Hantuchova. – Zagrałam solidnie, znacznie lepiej niż w pierwszej rundzie. W drugiej partii młoda Chinka zaczęła odczuwać ból uda. – Widziałam, że coś jej dolega, ale wiedziałam też, że muszę zachować koncentrację i nie myśleć o jej problemach – dodała Słowaczka.

W ćwierćfinale rywalką Hantuchovej będzie Ying-Ying Duan. 25-latka z Tianjin rozegrała w czwartek tylko jednego seta, gdyż jej rodaczka Lin Zhu poddała spotkanie po zakończeniu pierwszego, wygranego przez Duan 6:1, seta.

W górnej połówce turniejowej drabinki do ćwierćfinału awansowały Jewgienia Rodina i Ajla Tomljanovic. Obie wyeliminowały rozstawione rywalki. Rosjanka ograła 6:2, 6:4 Kurumi Narę (nr 4), osiągając tym samym pierwszy ćwierćfinał w cyklu WTA od 2011 roku. Z kolei Tomljanovic pokonała 7:6(3), 6:3 Jarmilę Gajdosovą (nr 6).

Jewgienia Rodina (Rosja) – Kurumi Nara (Japonia, 4) 6:2, 6:4
Ajla Tomljanovic (Australia) – Jarmila Gajdosova (Australia, 6) 7:6(3), 6:3
Ying-Ying Duan (Chiny) – Lin Zhu (Chiny, LL) 6:1 i krecz
Daniela Hantuchova (Słowacja) – Saisai Zheng (Chiny) 7:6(5), 6:2

Ćwierćfinały debla:
S. Aoyama, T. Tanasugarn (Japonia, Tajlandia) – K. Date-Krumm, A. Panowa (Japonia, Rosja, 2) 6:1, 7:5
C. Liang, K.L. Zhang (Chiny) – J. Gajdosova, A. Tomljanovic (Australia, 3) 6:3, 6:4
C.W. Chan, Y.F. Xu (Tajwan, Chiny, 4) – An. Rodionova, W. Zwonariowa (Australia, Rosja) walkower