Auckland: Wozniacki i Williams zagrają w finale

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Caroline Wozniacki i Venus Williams spotkają się w finale turnieju WTA w Auckland. Znacznie trudniejszą batalię w półfinale musiała stoczyć najwyżej rozstawiona Dunka, która Barborę Zahlavovą Strycovą pokonała w trzech setach.

To właśnie Wozniacki jako pierwsza zapewniła sobie awans do finału turnieju ASB Classic, ale nie przyszło jej to łatwo. Jej rywalka, rozstawiona z "czwórką" Barbora Zahlavova Strycova postawiła wymagające warunki i wygrała pierwszego seta 6:4. Drugą partię niewysoka Czeszka także rozpoczęła w lepszym stylu i prowadziła 2:0. Wozniacki jednak zdołała w porę opanować przebieg wydarzeń na korcie i odwróciła losy meczu. Odrobiła stratę przełamania i wyrównała stan rywalizacji na 1-1 w setach, a następnie zwyciężyła w decydującej odsłonie 6:4.

Ona jest niewygodną rywalką, ponieważ nie pozwala wejść w rytm – przyznała Wozniacki. – Często atakuje przy siatce, zmienia tempo gry. Myślę, że dzisiaj zagrała bardzo dobrze. A mnie chodziło o pozostanie w mecz. Źle zaczęłam, właściwie nie czułam długości zagrywanych piłek. Ale w pewnym momencie zaczęłam grać, musiałam tylko do niego dotrwać – mówiła Dunka.

Drugą finalistką została Venus Williams. 34-letnia Amerykanka powtórzyła tym samym wyczyn z poprzedniego roku, gdy walkę o tytuł w Auckland przegrała z Aną Ivanović. Dla Williams mecz półfinałowy był znacznie łatwiejszy niż dla Wozniacki. Venus, po dobrym meczu, pokonała rodaczkę Lauren Davis. Zaczęła z impetem – pierwszą partię wygrała 6:0. W drugiej miała nieco problemów na początku, przegrywała 2:3, ale cztery ostatnie gemy należały do niej, dzięki czemu awansowała do finału po 1 godzinie i 8 minutach gry.

Przed sobotnim finałem pełna obaw może być Wozniacki. Dunka polskiego pochodzenia jeszcze nigdy nie pokonała starszej z sióstr Williams. Ba, w pięciu dotychczasowych starciach nawet nie wygrała z nią seta. Jednak należy zaznaczyć, że tylko jeden z tych pojedynków miał miejsce w niedalekiej przeszłości (półfinał w Dubaju w poprzednim sezonie). Wcześniejsze cztery mecze odbyły się w latach 2007-2008.

Venus jest oczywiście trudną rywalką – powiedziała Wozniacki. – W tym tygodniu gra naprawdę dobrze, na korcie jest agresywna, świetnie serwuje i wcześnie wykonuje uderzenia. Nie będzie łatwo, ale już czekam na ten mecz. Cieszę się, że jestem w pierwszym finale w tym sezonie i mam nadzieję, że w tym roku osiągnę ich wiele więcej – dodała notowana na 8. miejscu w rankingu WTA Dunka.

W finale debla w Auckland zagrają ze sobą pary numer 1 i 4. Naprzeciw najlepszego duetu ostatnich lat, Sary Errani i Roberty Vinci, staną Shuko Aoyama i Renata Voracova.

Półfinały singla:
Caroline Wozniacki (Dania, 1) – Barbora Zahlavova Strycova (Czechy, 4) 4:6, 6:3, 6:4
Venus Williams (USA, 3) – Lauren Davis (USA) 6:0, 6:3

Półfinał debla:
S. Aoyama, R. Voracova (Japonia, Czechy, 4) – A. Hlavackova, L. Hradecka (Czechy, 2) 6:3, 6:3