Auckland: Davis rywalką Radwańskiej

Lauren Davis będzie rywalką Urszuli Radwańskiej w ćwierćfinale turnieju w Auckland. 21-latka z Florydy niespodziewanie pokonała wyżej notowaną rodaczkę Sloane Stephens 1:6, 6:4, 6:1. Nie bez problemów drugi mecz w sezonie wygrała Caroline Wozniacka.

Spotkanie dwóch młodych Amerykanek kończyło środową rywalizację na korcie centralnym w Auckland. Pierwszą partię w równo trzydzieści minut wygrała faworyzowana Stephens, która zapisała na konto też dwa pierwsze gemy drugiego seta. Davis stratę jednak natychmiast odrobiła, a od stanu 4:4 to ona wygrała dwa kolejne gemy.

Świetną passę niżej z notowanych Amerykanek podtrzymała w decydującej odsłonie, wygrywając cztery pierwsze gemy i ostatecznie zwyciężając 6:1.

Urszula Radwańska i Lauren Davis zagrają ze sobą po raz drugi. W ubiegłym roku, w eliminacjach do turnieju w Montrealu, Amerykanka wygrała 6:3, 3:6, 6:1. Mecz Polki z notowaną o 125 pozycji wyżej w rankingu Davis będzie ostatnią jutrzejszą konfrontacją na korcie centralnym (drugi mecz od godziny 6:30 rano). Portal Tenisklub zaprasza na relację tekstową z tego spotkania!

Sporo emocji było w meczu byłej liderki rankingu juniorskiego z byłą liderką rankingu WTA. Co prawda Carolina Wozniacki wygrała pierwszego seta z Taylor Townsend 6:1, w zaledwie 24 minuty. Grająca z „dziką kartą” Amerykanka w drugiej partii przystąpiła do skutecznej kontrofensywy i prowadziła już 5:2. Dunka odrobiła jednak straty, w dziesiątym gemie wybroniła nawet trzy setbole, by ostatecznie triumfować w tie breaku 7-4.

Niełatwe zadanie czeka Caroline Wozniacki także w ćwierćfinale. Turniejowa „jedynka” zagra z Julią Goerges, która w dwóch pierwszych meczach w Auckland nie straciła jeszcze seta.

Wysoką formę na starcie sezonu sygnalizuje Venus Williams. Doświadczona Amerykanka w pierwszej rundzie straciła zaledwie gema w konfrontacji z Janą Cepelovą, a dziś pokonała filigranową Japonkę, Kurumi Narę 6:4, 6:1.

Dzisiaj był inny mecz niż wczoraj, nie tak otwarty – oceniła Venus Williams, która zagra teraz z Jeleną Wiesniną. – Grałam z bardziej doświadczoną przeciwniczką. Mimo swojego niskiego wzrostu, ona jest bardzo wymagającą rywalką. Wie ona jak konstruować punkty, świetnie gra w obronie, a jak trzeba to potrafi przejść także do ataku.

Urszula Radwańska (Polska, Q) – Daniela Hantuchova (Słowacja) 1:6, 6:3, 6:1
Caroline Wozniacki (Dania, 1) – Taylor Townsend (USA, WC) 6:1, 7:6(4)
Venus Williams (USA, 3) – Kurumi Nara (Japonia) 6:4, 6:1
Barbora Zahlavova Strycova (Czechy, 4) – Marina Erakovic (Nowa Zelandia) 6:0, 2:6, 6:4
Coco Vadeweghe (USA, 7) – Kirsten Flipkens (Belgia) 6:1, 6:7(7), 7:5
Jelena Wiesnina (Rosja) – Ana Konjuh (Chorwacja) 6:3, 6:1
Julia Goerges (Niemcy) – Lucie Hradecka (Czechy, Q) 6:3, 7:5

Ćwierćfinały debla:
S. Errani, R. Vinci (Włochy, 1) – N. Melichar, L. Siegemund (USA, Niemcy) 3:6, 7:6(3), 10-5
J. Goerges, A. Groenefeld (Niemcy, 3) – P. Martić, A. Tatishvili (Chorwacja, USA) 7:5, 6:4