Auckland: turniejowa dwójka wyeliminowana

/ Michał Jaśniewicz , źródło: nz.sports.yahoo.com/własne, foto: AFP

Daniela Hantuchova w pierwszej rundzie turnieju w Auckland wygrała z rozstawioną z „dwójką” Sarą Errani 6:3, 6:2. Bolesną porażkę odnotowała grająca z numerem osiem Mona Barthel.

Errani wystąpiła w Auckland po dwuletnie przerwie. W 2012 roku osiągnęła w Nowej Zelandii ćwierćfinał, tym razem pożegnała się z imprezą już po 75 minutach. W pierwszym secie Hantuchovej wystarczyło do zwycięstwo tylko jedno przełamanie (w czwartym gemie). Drugą partię Włoszka rozpoczęła od wygrania dwóch pierwszych gemów, ale jak się okazało była to jej ostatnia zdobycz w tym spotkaniu.

Sara jest oczywiście wspaniałą „fighterką” i wspaniałą tenisistką, więc trafienie na nią w pierwszej rundzie nie było dla mnie dobrym losowaniem – stwierdziła Hantuchova, która wygrała z Errani po raz szósty w ich dziesiątej konfrontacji. – Wiedziałem, że muszę być skoncentrowana na każdym pojedynczym punkcie, bo ona jest bardzo dobra w odwracaniu losów meczu.

W drugiej rundzie Daniela Hantuchova zagra z Urszulą Radwańską lub kolejną Włoszką – Francescą Schiavone.

Drugi rok z rzędu na pierwszej rundzie zmagania w Auckland kończy Mona Barthel. Tym razem 41. w rankingu Niemka musiała przełknąć wyjątkowo gorzką pigułkę. Barthel w 53 minuty przegrała z 17-letnią Aną Konjuh 2:6, 1:6.

Udanie zmagania w Nowej Zalandi rozpoczęła także inne nastolatka. Grająca z „dziką kartą” Taylor Twonsend pokonała Yaninę Wickmayer 7:5, 3:6, 6:0. W decydującym secie Belgijka wygrała zaledwie dziesięć piłek.

Jestem naprawdę szczęśliwa, że zdołałam twardo walczyć – stwierdziła była liderka rankingu juniorskiego. – Walczyłam twardo na różnych płaszczyznach – z nerwami, sobą samą, bardziej doświadczoną rywalką, niektórymi nowymi elementami, nad którymi pracowałam w okresie przygotowawczym.

O awans do ćwierćfinału Taylor Townsend zagra z najwyżej rozstawioną Caroline Wozniacki lub kwalifikantką Julią Glushko.

Pierwsza runda debla:
N. Melichiar, L. Siegemund (USA, Niemcy) – G. Dabrowski, A. Rosolska (Kanada, Polska) 4:6, 6:4, 11-9
J. Goerges, A. Groenefeld (Niemcy, 3) – K. Bondarenko, O. Sawczuk (Ukraina) 7:6(3), 4:6, 10-5