Turniej mistrzyń: Pennetta i Petkovic zagrają o tytuł

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

W najlepszej czwórce Garanti Koza WTA Tournament Of Champions znalazły się dwie Hiszpanki, ale żadna nie zagra o tytuł. W walce o finał Andrea Petkovic okazała się lepsza od Garbine Muguruzy, a Flavia Pennetta pokonała Carlę Suarez Navarro.

Jako pierwsza awans do finału imprezy w Sofii zapewniła sobie Niemka. Tenisistka urodzona w Bośni zaczęła sobotni pojedynek jak burza. Pierwszego seta wygrała w 24 minuty 6:1. W drugiej partii Hiszpanka objęła prowadzenie 2:0 i miała piłkę na podwyższenie prowadzenia, ale Petkovic wygrała pięć kolejnych gemów i miała okazję na zakończenie spotkania. Muguruza obroniła się jednak potężnym forhandem i zaczęła odrabiać straty. Doprowadziła do wyniku 4:5 broniąc po drodze dwie kolejne piłki meczowe. W dziesiątym gemie hiszpańska tenisistka miała nawet piłkę na 5:5. Nie potrafiła jednak wykorzystać tej szansy i reprezentantka Niemiec zdołała zakończyć mecz.

Myślę, że grałam bardzo dobrze do wyniku 6:1 5:2 – powiedziała po meczu zwyciężczyni. – Nie myliłam się w ogóle i dobrze czułam piłkę do tego momentu. Garbi zaczęła grać jednak mocniej i robiła mnie błędów. Uderzała naprawdę dobrze i miałam sporo szczęścia, że udało mi się wygrać. Zawodniczki, które grają tak agresywnie i są tak utalentowane, potrzebują jednej, dwóch wymian, żeby powrócić do meczu – komplementowała swoją rywalkę Petkovic. – Jestem bardzo zadowolona, że serwowałam dobrze w końcówce i zdołałam zamknąć ten mecz.

Tenisistka naszych zachodnich sąsiadów o tytuł zagra z Flavią Pennettą, która 6:4 6:2 pokonała Carlę Suarez Navarro.

Ten mecz był bardzo zacięty od samego początku. Pierwsze pięć gemów było bardzo długie i wyrównane – relacjonowała przebieg spotkania Włoszka. – Znamy się obie bardzo dobrze, wiemy jak ze sobą grać i zawsze walczymy ze sobą do ostatniego punktu. Próbowałam nie grać jej cały czas w ten sam sposób. Wiedziałam, że muszę zmieniać rytm, ale również być agresywna we właściwym momencie. Popełniłam dzisiaj trochę błędów, ale to był właściwym sposób gry dzisiaj – zakończyła Pennetta.

W bilansie bezpośrednich spotkań pomiędzy tymi tenisistkami jest remis 2:2. Ostatni raz te zawodniczki grały ze sobą w tym roku w Stuttgarcie. W trzech setach zwyciężyła Włoszka. Pennetta nie przywiązuje jednak do tego wyniku zbyt dużej uwagi. – Ostatni raz grałyśmy ze sobą na mączce, więc tym razem będzie zupełnie inaczej. Ona dużej lepiej gra na takiej nawierzchni jak tutaj. Grała dzisiaj bardzo regularnie i mocno. Nie będzie łatwo. Będę potrzebowała dużo siły jutro – podsumowała włoska tenisistka.