Turniej Mistrzyń: Pennetta nie dała szans Cornet

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

We wtorek rozegrano pierwsze mecze Garanti Koza WTA Tournament Of Champions w Sofii. Imprezę dobrze zainaugurowały Flavia Pennetta, Carla Suarez Navarro oraz Dominika Cibulkova.

Turniej Mistrzyń rozpoczął pojedynek pomiędzy Dominiką Cibulkovą a Cwietłaną Pironkovą. W pierwszym secie do wyniku 3:3 obie panie wygrywały swoje gemy serwisowe. Jako pierwsza „breaka” zdobył finalistka Australian Open. Dwa kolejne gemy również padły łupem słowackiej tenisistki i to ona zapisała pierwszą partię na swoim koncie. Drugą odsłonę spotkania lepiej rozpoczęła Bułgarka, która prowadziła 4:1, a potem 5:3. Reprezentantka gospodarzy nie zdołała jednak wykorzystać tej przewagi i o losach setach miał zadecydować tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce zawodniczka z Bratysławy objęła prowadzenie 6:1. Pironkova nie zamierzała się jednak poddawać, obroniła pięć piłek meczowych i wyrównała stan rywalizacji. Dwie kolejne punktu zdobyła jednak Cibulkova i to ona zeszła z kortu zwycięska.

Myślę, że zagrałam dzisiaj całkiem nieźle i jestem z tego powodu zadowolona – skomentowała swój występ reprezentantka naszych południowych sąsiadów. – Czułam się dzisiaj dobrze ze swoimi założeniami taktycznymi, a gdy mam odpowiednią taktykę, gram dobrze. Tie-break był pod koniec bardzo zacięty, ale udało mi się rozstrzygnąć go na swoją korzyść. Myślę, że każda dziewczyna, która się tu znalazła jest dobrą zawodniczką, więc będę musiała grać dobrze, żeby nadal wygrywać – zakończyła Dominika Cibulkova.

Po tym spotkaniu rozegrany został drugi mecz w grupie „Sredets”. Na kort wyszły Carla Suarez Navarro i Andrea Petkovic. Hiszpanka rozpoczęła to spotkanie jak burza. Wygrała pierwszego seta bez straty gema, a w drugim objęła prowadzenie 5:2. Niemka poderwała się jeszcze do walki i odrobiła część strat, ale przy wyniku 5:4 hiszpańska tenisistka zakończyła mecz wygrywając własnego gema serwisowego do zera.

Myślę, że zagrałam dzisiaj bardzo dobrze – powiedziała Suarez Navarro. – Pierwszy mecz w turnieju nigdy nie jest łatwy, więc jestem zadowolona ze swojego występu. To będzie trudny turniej, bo rywalki są wymagające. Przy systemie grupowym, nawet po przegraniu jednego meczu, nadal można awansować do półfinału. Mam nadzieję, że będę miała tutaj udany tydzień – zakończyła tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego.

Jako trzeci mecz tego dnia rozegrany został pojedynek pomiędzy Flavią Pennettą a Alize Cornet. Było to pierwsze spotkanie w ramach grupy „Seredika”. We wtorek Włoszka nie dała najmniejszych szans Francuzce i poprawiła bilans bezpośrednich spotkań z Cornet na 5:0.
W środę w Sofii rozegrane zostaną kolejne trzy pojedynki, Petkovic-Pironkowa, Makarowa-Muguruza oraz Cibulkova-Suarez Navarro.

Grupa „Seredika”
Flavia Pennetta (Włochy, 3, WC) – Alize Cornet (Francja, 6) 6:1 6:2

Grupa „Sredets”
Dominika Cibulkova (Słowacja, 2) – Cwietłana Pironkowa (Bułgaria, 8, WC) 6:3 7:6(6)
Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 5) – Andrea Petkovic (Niemcy, 4) 6:0 6:4