Moskwa: Pawliuczenkowa broni honoru

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Jedyną reprezentantką gospodarzy w półfinale Kremlin Cub będzie Anastazja Pawliuczenkowa. Szansę na awans do najlepszej czwórki miała również Swietłana Kuzniecowa, ale przegrała z Lucie Safarovą.

Czeszka i Rosjanka były dwiema najwyżej rozstawionymi tenisistkami, które pozostały w zawodach. Drabinka turniejowa ułożyła się tak, że musiały się ze sobą zmierzyć już w ćwierćfinale. Pojedynek lepiej rozpoczęła rosyjska tenisistka, która objęła prowadzenie 4:1 w pierwszym secie. Kolejne pięć gemów wygrała jednak Czeszka i to ona objęła prowadzenie 1:0 w setach. W drugiej partii do wyniku 5:5 obie tenisistki wygrywały własne gemy serwisowe. W jedenastym gemie Safarova jako pierwsza wywalczyła „breaka”. Po chwili przypieczętowała przewagę wygraniem własnego podania i mogła cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.

Kiedy wchodziłyśmy na kort przypomniałam sobie, jak ona pokonała mnie w meczu w ramach Fed Cup – przyznała po meczu zwyciężczyni. – Bardzo chciałam zmienić to wspomnienie i zagrałam naprawdę dobry mecz. Czuję się to dobrze. Lubię grać na hali. Grałam dobrze w dwóch pierwszych meczach i już nie mogę doczekać się jutrzejszego pojedynku. Mam nadzieję, że z każdym spotkaniem będę grała lepiej.

Safarova o finał Kremlin Cup zagra z Iriną-Camelią Begu, która w trzech setach pokonała Cwietłanę Pironkową. Czeszka i Rumunka zmierzą się ze sobą po raz pierwszy. – Nigdy z nią nie grałam. Widziałam jednak trochę jak grała przeciwko Cwietłanie. Myślę, że mój trener też będzie w stanie powiedzieć mi coś o niej, więc będę wiedzieć czego się po niej spodziewać. To będzie jednak półfinał, więc łatwo nie będzie – zakończyła Safarova.

W drugim półfinale zagrają Anastazja Pawliuczenkowa i Katerina Siniakova. Turniejowa „szóstka” w trzech setach pokonała swoją rodaczkę Witaliję Diatczenko. Czeszka po bardzo zaciętych trzech setach okazała się lepsza od Camilę Giorgi. Rosyjska i czeska tenisistka jeszcze nigdy ze sobą nie grały.

Ćwierćfinał singla
Lucie Safarova (Czechy, 4) – Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 5) 6:4 7:5
Anastazja Pawliuczenkowa (Rosja, 6) – Witalija Diatczenko (Rosja, Q) 6:1 3:6 6:3
Katerina Siniakova (Czechy, Q) – Camila Giorgi (Włochy) 7:6(3) 4:6 7:5
Irina-Camelia Begu (Rumunia) – Cwietłana Pironkowa (Bułgaria) 1:6 6:3 6:2

Półfinał debla
M. Hingis, F. Pennetta (Szwajcaria, Włochy, 2) – M. Gasparjan, A. Panowa (Rosja) 6:3 6:2
C. Garcia, A. Parra Santonja (Francja, Hiszpania, 4) – L. Kiczenok, O. Sawczuk (Ukraina) 6:2 6:7(7) 12:10