Linz: Bouchard i Ivanović odpuściły

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Dwie najwyżej rozstawione tenisistki w Linz nie wyszły dziś na kort z powodu kontuzji. Skorzystały na tym Cwetana Pironkowa i Madison Brengle. Z urazem przegrała także Magdalena Rybarikova.

Aż trzy z pięciu singlowych spotkań w Linz zakończyły albo się nie odbyły wcale, albo nie zostały dokończone. Cwetana Pironkowa i Madison Brengle awansowały do ćwierćfinałów bez gry, bowiem jej rywalki oddały walkowery. Eugenie Bouchard wycofała się z turnieju z powodu kontuzji lewego uda, a Anę Ivanović dopadły problemy z biodrem.

Szczęście miała także Karin Knapp, która w najlepszej ósemce znalazła się już po pierwszym secie. Włoszka wygrała partię 6:3, po czym Magdalena Rybarikova oznajmiła, że dalej grać nie da rady i zeszła z kortu z powodu problemów z lewą nogą.

Bez problemów zdrowotnych potoczyły się dwa pozostałe mecze. Awans wywalczyła Anna-Lena Friedsam, która pokonała wyżej notowaną Janę Cepelovą. Pierwszego seta Niemka wygrała nadspodziewanie łatwo, rozbijając rywalkę do zera. Drugi set był bardziej wyrównany, ale koniec końców w kluczowych momentach górą była Friedsam.

Po godzinie i szesnastu minutach w ćwierćfinale zameldowała się także Karolina Pliskova. Rozstawiona z siódemką Czeszka po zaciętym meczu pokonała Monę Barthel. Szczególnie wyrównany był pierwszy set, w którym zawodniczki kilkakrotnie walczyły na przewagi. O jednego breaka lepsza okazała się Pliskova. W drugiej partii Czeszka szybko odskoczyła na prowadzenie 4:0 i dowiozła przewagę, triumfując do dwóch.